Jak podaje portal "Super Express", wiele wskazuje na to, że Paweł Kukiz rozważa wycofanie z życia politycznego. Przynajmniej na to mogłyby wskazywać jego słowa. Jak przyznaje lider Kukiz'15, "ogromna część Polaków nie dojrzała do idei, którą niesie".

Paweł Kukiz rozważa odejście z polityki?

Paweł Kukiz udzielił wywiadu na antenie TOK FM, w którym odniósł się do kwestii kolejnych wyborów parlamentarnych. Zapytany o to, czy zamierza wziąć w nich udział, Kukiz przyznał, że coraz częściej zastanawia się nad sensownością takiego posunięcia. Jego zdaniem wciąż zbyt wielu Polaków nie dojrzało do państwa, jakie on postuluje.

Paweł Kukiz/YouTube @Rmf24
Paweł Kukiz/YouTube @Rmf24
Paweł Kukiz/YouTube @Rmf24

Kukiz wskazuje, że Polacy nie dojrzeli do "idei państwa demokratycznego, do referendów, do zmiany sposobu wybierania posłów, do państwa obywatelskiego". Polityk przyznał, że jest zawiedziony tym, że w naszym społeczeństwie świadomość obywatelska jest praktycznie równa zeru.

Jednocześnie Paweł Kukiz zaznacza, że nie jest to wina Polaków, ale tego, jak wyglądała przeszłość naszego kraju. Szczególne znaczenie w tym zakresie miała jego zdaniem indoktrynacja, której początku upatruje on w 1944 roku. Od tamtego czasu mają w zwyczaju w czasie wyborów oddawać się pod rządy "jakiegoś pana" i nie miec później nic do powiedzenia.

Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News
Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News
Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News

Kukiz jest przekonany, że bez zmiany podejścia Polaków do postrzegania władzy, jako czegoś na co można mieć wpływ nie tylko w czasie wyborów, nie możemy postrzegać siebie, jako państwo w pełni demokratyczne.

Zgadzacie się z diagnozą Pawła Kukiza? Myślicie, że jest to faktycznie zapowiedź jego rezygnacji z polityki?

To też może cię zainteresować: Rafał Trzaskowski ma ogromne powody do zadowolenia. Nieco mniej cieszyć się mogą prezydent Andrzej Duda oraz premier Morawiecki. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Seniorka zaufała niewłaściwej osobie. Kosztowało ją to ponad milion złotych. Sprawą zajęła się policja

O tym się mówi: Niepokojące informacje płyną z rodziny Michała Wiśniewskiego. Musiał mierzyć się z chorobą żony i syna