Jak podaje portal "Super Express", pewna siedemdziesięcioletnia seniorka miała nadzieję, że 35-letni fizjoterapeuta pomoże jej normalnie funkcjonować. Niestety zaufała niewłaściwej osobie. Mężczyzna przywłaszczył sobie ponad milion złotych należących do kobiety. Jak potoczyła się dalej ta historia?

Miał pomóc a okradł

Zaufanie, jakim seniorka obdarzyła fizjoterapeutę mogło ją naprawdę słono kosztować. 35-letni fizjoterapeuta przelał z konta siedemdziesięciolatki ponad milion złotych. Cała suma trafiła na jego konto. Na szczęście czujność pracowników banku pozwoliła ochronić seniorkę przed stratą dorobku całego życia.

Przelanie pieniędzy było możliwe, bo seniorka sama przekazała mu nieświadomie wszelkie pełnomocnictwa. Na szczęście cała sprawa szybko ujrzała światło dzienne i do akcji włączyli się funkcjonariusze stołecznej policji. 11 lutego zatrzymali 35-latka i przewieźli na komendę.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Zebrane w sprawie dowody okazały się wystarczające, żeby postawić mężczyźnie zarzut przywłaszczenia mienia. Czyn ten, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Policja ostrzega

Policjanci apelują o to, aby szczególnie osoby starsze wykazły się ograniczonym zaufaniem i nie przekazywały ani żadnych pieniędzy, ani wrażliwych danych osobom trzecim. Jak pokazuje ten przypadek, oszuści nie zawsze wykorzystują znane telefoniczne metody "na wnuczka" lub "na policjanta".

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Mogą się nimi okazać nawet te osoby, które z racji wykonywanego zawodu, budzą nasze zaufanie.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Nowe fakty w sprawie zaginięcia matki i córki z Częstochowy. Zatrzymano 52-letniego mężczyznę. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński nie ma powodu do narzekania. O tak wysokim świadczeniu, jak pobiera prezes PiS większość seniorów może tylko pomarzyć

O tym się mówi: Rafał Trzaskowski ma ogromne powody do zadowolenia. Nieco mniej cieszyć się mogą prezydent Andrzej Duda oraz premier Morawiecki. O co chodzi

Cenna rada: Dodaj do wody jeden składnik, a storczyki będą kwitnąć. Efekt zachwyca