Początkowo czternasta emerytura miała być jedynie jednorazowym świadczeniem. Mogli z niego skorzystać świadczeniobiorcy, którzy w dniu 31 października 2021 roku byli uprawnieni do któregoś ze świadczeń: renty socjalnej, renty, emerytury lub przedemerytalnego świadczenia.

Rząd zmienił jednak zdanie i w 2022 roku seniorzy będą mogli liczyć na trzynastą i czternastą emeryturę. Na ile mogą liczyć?

Ważne informacje dla seniorów

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie czternastej emerytury. Już w czerwcu seniorzy mogą spodziewać się „czternastki”, a wcześniej emeryci otrzymają również trzynaste emerytury.

Senior. Źródło: youtube.com
Senior. Źródło: youtube.com
Senior. Źródło: youtube.com

Wysokość „czternastek” nie będzie taka sama dla wszystkich emerytów. Zależy ona od wysokości emerytury – im wyższa tym mniejsza czternasta emerytura.

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie czternastej emerytury

Co ważne, emeryci nie muszą wypełniać dodatkowych wniosków. Zarówno trzynasta jak i czternasta emerytura wpłynie na konto seniora z urzędu bez jakichkolwiek wniosków.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Oprócz tego emeryci i renciści doczekali się rekordowej waloryzacji emerytur i rent - na poziomie aż 7 procent! Nie można jednak zapominać, że obecnie mierzymy się z rekordowo wysoką inflacją. Niemal każdy odczuwa skutki rosnących cen produktów i usług, które coraz mocniej dają się we znaki domowym budżetom.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu