Na zlecenie Business Insider Polska wykonano badania UCE Research i SYNO Poland. Czego pragną Polacy?

Polacy oddali ważny głos

Z badań jasno wynika, że Polacy chcą przedłużyć tarczę antyinflacyjną. W ostatnich miesiącach przychodzi się mierzyć z rekordowo wysoką inflacją. Niemal każdy odczuwa skutki rosnących cen produktów i usług, które coraz mocniej dają się we znaki domowym budżetom.

Zmniejszenie podatków przez rząd jest zdaniem Polaków dobrym krokiem. Aż 43,2 proc. badanych pragnie mniejszych podatków na surowce energetyczne i paliwo, a 41,3 proc. respondentów uważa, że decyzja o zmniejszeniu podatku VAT za żywność jest dobrą decyzją rządu. Warto zaznaczyć, że odpowiedzieli tak głównie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji i Kukiz'15.

Czy tarcza antyinflacyjna zostanie przedłużona?

Zdaniem 29,7 proc. badanych twierdzi, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinien stale kontrolować ceny.

Wielu Polaków – bo aż 27,4 proc. – stwierdziło, że Narodowy Bank Polski powinien zacieśniać politykę pieniężną w celu wzmocnienia złotego. Jak zauważa Business Insider, takie działania popierali głównie respondenci w wieku 58 - 80 lat.

26,2 proc. osób, którzy byli wyborcami opozycji, uważa, że rządzący powinni zawiesić Polski Ład. Natomiast 15,29 proc. respondentów twierdzi, że w walce z inflacją może pomóc waloryzacja 500 plus.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu