Jak podaje portal "Planeta", wypowiedż Bogusława Lindy dotycząca kościoła wywołała w naszym kraju prawdziwą burzę. Zareagował na nie także znany z aktywności w sieci ksiądz Sebastian Picur.

Słowa Bogusława Lindy wywołały burzę

Przed kilkoma dniami Bogusław Linda pojawił się w programie "Niech gadają", którego gospodynią jest Małgorzata Domagalik. Wśród poruszanych w rozmowie tematów nie zabrakło tych związanych z partiotyzmem, krajem oraz wiarą. W tym ostatnim temacie Linda pokusił się o stwierdzenie, że "epiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone", a "kościół utrzymuje głupotę w tym kraju".

Co ciekawe, Bogusław Linda zapewnia, że jest osobą wierzącą, ale nie jest w stanie zaakceptować tego, jak działa kościół katolicki.

Słowa Bogusława Lindy wywołały w sieci burzę. Nie brakowało internautów, którzy poczuli się obrażeni i oburzeni stwierdzeniem aktora. Negatywnych opinii nie brakowało nawet wśród fanów aktora. Na jego wypowiedź pod adresem polskiego kościoła zareagował również znany w sieci ksiądz Sebastian Picur.

Ks. Sebastian Picur/TikTok @ks.sebastianpicur
Ks. Sebastian Picur/TikTok @ks.sebastianpicur
Ks. Sebastian Picur/TikTok @ks.sebastianpicur

Aktywny na TikToku duchowny stwierdził, że Bogusław Linda powinien nieco dokładniej przestudiować Ewangelie zawarte w Nowym Testamencie, gdzie ich autorzy dość obszernie relacjonowali konfrontacje Jezusa Chrystusa z szatanem, a sam Jezus potwierdzał istnienie piekła. Na koniec duchowny przypomniał, że egzorcyzmy są namacalnym dowodem, że szatan działa i dziś. Całą wypowiedź duchownego znajdziecie tutaj.

Jak oceniacie słowa Bogusława Lindy i odpowiedź duchownego?

To też może cię zainteresować: Tylko prawidłowe wnioskowanie uprawnia do powtórnego przeliczenia emerytur 2022. Co się zmieniło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Armia wzywa mężczyzn do służby wojskowej. Czy kartę mobilizacyjno-organizacyjną może dostać każdy

O tym się mówi: Barbara Krafftówna zostawiła testament. Do kogo trafi zgromadzony przez artystkę majątek

Z życia gwiazd: W sieci znalazło się nagranie z "The Voice of Senior". Sceny zza kulis show zdradzają całą prawdę o relacji Marty Manowskiej i Rafała Brzozowskiego