Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w styczniu tego roku Lech Wałęsa poinformował swoich sympatyków, że zakaził się koronawirusem. W obszernym wpisie w mediach społecznościowych zdradził, że odczuwa silny ból głowy, mięśni, ma gorączkę i kaszle. Jak legendarny przywódca Solidarności czuje się teraz?

Jak dziś czuje się Lech Wałęsa?

Lech Wałęsa zakaził się koronawirusem, o czym poinformował swoich sympatyków dokładnie w piątek 21 stycznia. Jak przyznał, nie udało mu się uniknąć zakażenia, choć przyjął trzy dawki szczepionki. Post Wałęsy skomentował lekarz Bartosz Fiałek, który wskazał, że wprawdzie szczepionka przeciw Covid-19 nie chroni w 100 procentach przed zakażeniem, to mocno zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, hospitalizacji oraz śmierci.

Jak donosi "Super Express", przeprowadzony ostatnio u byłego prezydenta test dał wynik negatywny. Aktualnie Wałęsa ma być badany przez lekarzy, którzy chcą ustalić jak Covid-19 wpłynął na ogólny stan zdrowia byłego prezydent. O zdrowie Wałęsy dziennikarze tabloidu spytali jego syna, Jarosława.

Jarosław Wałęsa zapewnił, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby jego ojciec wrócił do pełni sił i swoich dawnych obowiązków. Jak zaznaczył to właśnie działanie jest tym, co może pozwolić jego ojcu poczuć się lepiej. Jarosław przypomniał, że jego ojciec jest przede wszystkim "człowiekiem czynu".

Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II

Także współpracownik byłego prezydenta nie ukrywa, że legendarny przywódca Solidarności wprost "rwie się do pracy". Jednak Lech Wałęsa musi jeszcze jakiś czas spokojnie dochodzić do pełni zdrowia w zaciszu swojego domu, gdzie z pewnością może liczyć na opiekę ze strony swojej żony Danuty.

Uspokoiły was te informacje?

To też może cię zainteresować: Wiadomo, jak Polski Ład wpłynął na zarobki Jurka Owsiaka. Ile po zmianach zarabia szef WOŚP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niektóre znaki zodiaku nie mają powodu do radości. Przyciągają do siebie pecha niczym magnes

O tym się mówi: Donald Tusk ma plan, jak wygrać z Jarosławem Kaczyńskim. Takiego rozwiązania nikt się nie spodziewał