Wczorajszego popołudnia 29 stycznia 2022 roku praktycznie wszyscy Polacy otrzymali alert o nadchodzącym orkanie Nadia. Apelowano o zachowanie bezpieczeństwa i uprzedzano o czasowych przerwach w dostawach prądu.

Orkan Nadia dotarł do Polski. Są spore niszczenia i ofiara śmiertelna

Taka sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że wielu Polaków bez prądu może mieć spore kłopoty ze względu na konieczność używania wszelkich urządzeń medycznych.

"Super Ęxpress" jednak skupił się bardziej na tym, że Polacy pozostaną bez prądu przy okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kilkaset tysięcy obywateli w całej Polsce otrzymało według informacji Marka Kubiaka, wiceszefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzeżenie przed niebezpiecznym orkanem Nadia.

Obecnie pozbawieni prądu są głównie mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.

Zaleca się zachować szczególną ostrożność, zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogłyby być porwane przez wiatr, należy zabezpieczyć zwierzęta domowe i nie wychodzić bez potrzeby z domu.

Według informacji Marka Kubiaka straż pożarna wyjeżdżała w nocy 3570 razy na interwencję, która w głównej mierze dotyczyła poprzewracanych na samochody drzew, jednej osoby rannej, jednej ofiary śmiertelnej.

O tym się mówi: Maja Hyży zmienia zdanie. Nie tak chce już takiego ślubu. Co dalej z planami

Zerknij: Elżbieta Jaworowicz skorzystała z pomocy męża. Jego dane pojawiły się w najnowszym programie "Sprawy dla reportera"

Nie przegap: To okno życia było wciąż wyszydzane i wyśmiewane. Niedawno się to zmieniło kropka O co chodzi