"Mydełko Fa" w przeszłości stało się jednym z najchętniej śpiewanych hitowych utworów w Polsce, w latach dziewięćdziesiątych.

Ten hit mocno wrył się w pamięć wielu Polaków

Mało kto z młodszego pokolenia wiedział, że jednym z pierwszych wykonawców utworu był sam Marek Kondrat!

Parodia disco-polo zapisała się na dobre w pamięci polskiej muzyki rozrywkowej. Oryginalnie przebój wyśpiewywali w 1991 roku piosenkarka Marlena Drozdowska oraz aktor Marek Kondrat. To właśnie Marlena Drozdowska świergotała w piosence kultowe "szabada, szabada, szabadaaa... Mydełko Fa".

Wideoklip do piosenki był również całkiem odważny, zważywszy na to, w jakich czasach powstawał. Pełen był nagości, a inspiracja wzięta została z klipu reklamowego tytułowego mydła.

Po wielu latach wokalistka zrelacjonowała w "Dzień Dobry TVN" o zapleczu powstawania szlagieru, oraz o swoim punkcie widzenia na temat ówczesnego procesu powstawania i promowania piosenki.

Jak przyznała po latach, za tę piosenkę nie zapłacono jej ani złotówki. Jak się okazało, najgłośniejszy szlagier z krążka nagrywano na koniec sesji tworzenia całości. Wtedy autorzy zmagali się z kłopotami związanymi z ograniczeniem dostępu do nagrywania utworów premierowych, z tego powodu nadzwyczaj długo poszukiwali osoby, która zechce sponsorować im wydanie płyty.

"Znaleźliśmy tego sponsora, ale niestety szybko poszedł z torbami, bo to wszystko poszło 'na lewo'" - opowiada Marlena Drozdowska o kolportażu płyty, jaka wydana została w trudnych dla artystów czasach, kiedy to piractwo powodowało ogromne straty dla muzyków i reszty zespołu biorącego udział w promocji.

YouTube/tearsnjoy

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi:Jason Momoa przyłapany po raz pierwszy po wiadomości o rozwodzie. Czy próbuje pozbierać się po rozstaniu z żoną

Zerknij: Dagmara Kaźmierska odpowiada internaucie na pytanie, skąd ma pieniądze. Jej odpowiedź w prawie w osłupienie