Jak podaje portal "O2", powołując się na doniesienia "Faktu", limuzyna ministra Przemysława Czarnka poruszała się na drodze z Lublina do Warszawy z prędkością 180 km/h. Kierowca szefa resortu edukacji złamała obowiązujące przepisy, przekraczając prędkośc o kilkadziesiąt kilometrów.

Limuzyna ministra miała przekroczyć prędkość

W środę 26 stycznia "Fakt" informuje, że w ostatni poniedziałek szef resortu edukacji przebywał w Lublinie, gdzie nie tylko prowadził wykłady, ale także odwiedził należące do niego biuro poselskie i Wojskową Komendę Uzupełnień. Potem Przemysław Czarnek w limuzynie ruszył w podróż do Warszawy.

"Z Czarnkiem w środku limuzyna pędzi 180 km/h na godzinę, przekraczając dopuszczalną prędkość na trasie o kilkadziesiąt kilometrów!" - donoszą dziennikarze "Faktu". Jakby tego było mało, kierowcy jadący trasą, którą poruszał się minister, mieli zjeżdżać mu z drogi w obawie przd stylem jazdy kierowcy limuzyny.

Ministrowi Czarnkowi droga z Lublina do stolicy zajęła około półtorej godziny. Dziennikarze tabloidu zwrócili się do szefa resortu edukacji z pytaniem, czy, a jeśli tak, to na jakiej podstawie korzysta on z ochrony funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Odpowiedź nie została do tej pory udzielona.

Minister Przemysław Czarnek/YouTube @TVP Info
Minister Przemysław Czarnek/YouTube @TVP Info
Minister Przemysław Czarnek/YouTube @TVP Info

Minister Czarnek zmienił zdanie

We wtorek 25 stycznia, minister Przemysław Czarnek ogłosił, że od czwartku na naukę zdalną przejdą uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej oraz wszytkie klasy w szkołach średnich. Nauka w tyrbie online będzie trwała do końca ferii, a więc do 27 lutego. Wpływ na taką decyzję ma sytuacja epidemiczna, która w ostatnich dniach robi się coraz trudniejsza.

Pomimo wprowadzenia nauki zdalnej, w dalszym ciągu uczniowie klas maturalnych będą mieli możliwość odbywania konsultacji z nauczycielami (istnieje zarówno możliwość konsultacji indywidualnych oraz grupowych). Otwarte pozostaną również bursy, a także kontynuowana będzie w dalszym ciągu praktyczna nauka zawodu.

Co sądzicie o wprowadzeniu przez ministra Czarnka nauki zdalnej?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski przewiduje pogorszenie sytuacji. Opowiedział też o swojej mamie. Co jeszcze zobaczył w najnowszej wizji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Halinka z "Sanatorium miłości" nie traci ani chwili. Wpuszcza sławę drzwiami i oknami. O co chodzi

O tym się mówi: Eleni szczerze opowiedziała o stracie córki. Zdradziła, jak dziś wygląda pokój ukochanej jedynaczki