Jak przypomina portal "Super Express", śmierć ciężarnej Izy w pszczyńskim szpitalu wstrząsnęła całą Polską i wywołała falę protestów. Wiele osób łączyło śmierć młodej kobiety z zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych, które nastąpiło po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podobnie myślał lekarz, który dwa dni po śmierci Izy rozmawiał z jej szwagierką. Nagranie z tej rozmowy pokazali dziennikarze "Uwagi! TVN".

Szwagierka Izy z Pszczyny ujawniła szokujące nagranie

Śmierć Izy wywołała ogromne emocje w Polsce, przyczyniając się do fali protestów, jakie przetoczyły się przez nasz kraj. Młoda kobieta trafiła w 22. tygodniu ciąży do pszczyńskiego szpitala, po tym, jak stwierdzono u niej bezwodzie. Iza trafiła do szpitala 21 września 2021 roku. Dzień później zmarła.

Sms-y wysyłane przez Izę do mamy/YouTube @Uwaga!TVN
Sms-y wysyłane przez Izę do mamy/YouTube @Uwaga!TVN
Sms-y wysyłane przez Izę do mamy/YouTube @Uwaga!TVN

Lekarze zwlekali jednak z wykonaniem zabiegu aborcji, czekając na moment aż serce płodu przestani bić. Kiedy płód obumarł, na ratunek dla jego mamy było już za późno. Iza zmarła na skutek wstrząsu septycznego, zostawiając męża i córkę.

Dziennikarze programu "Uwaga! TVN" ujawnili nagranie rozmowy, jaką dwa dni po śmierci Izy odbyła jej szwagierka z lekarzem. Lekarz, którego słyszymy na nagraniu wskazywał, że w trakcie wykładu Krajowego Konsultanta do spraw Ginekologii i Położnictwa ten stwierdził, że przemilczy temat poronienia w 22. tygodniu ciąży. "Dlaczego przemilczy? Dlatego, że jest ustawa antyaborcyjna, która nie daje możliwości interwencji, czy usunięcia ciąży" - słyszymy na nagraniu.

Iza z Pszczyny/YouTube @Uwaga! TVN
Iza z Pszczyny/YouTube @Uwaga! TVN
Iza z Pszczyny/YouTube @Uwaga! TVN

Lekarz przyznaje, że medycy znaleźli się obecnie w "klinczu formalno-prawnym". Przyznał, że obawiają się wywoływać poronienie, bo może się to dla nich wiązać z odpowiedzialnością karną. Szwagierka Izy przypomina jednak, że nadal dopuszczalna jest przesłanka mówiąca o tym, że ciążę można przerwać w momencie zagrożenia życia matki, a tak było w tym przypadku.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Ostrowska-Królikowska pochwaliła się metamorfozą. Praca stylistów powala na kolana

O tym się mówi: Jeden z szpitali w Polsce zwrócił się z poruszającym apelem. "Prosimy dla pacjentów". O co chodzi