Jak podaje portal "O2", Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio postanowił się zwrócić do ludzi o dobrych sercach, z prośbą o pomoc dla pacjentów, których z różnych powodów nikt nie odwiedza. Zebrane w trakcie akcji "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy", przeprowadzonej w 2020 roku, kończą się. Co jest najbardziej potrzebne?

Kontunuacja akcji "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy"

Akcja, o której mowa pozwoliła pod koniec 2020 roku zebrać wiele darów, które służyły pacjentom, których nikt nie mógł odwiedzać. Zapasy wystarczyły na bardzo długo, niestety w ostatnim czasie zaczyna ich brakować. Tymczasem w związku z epidemią koronawirusa do placówek trafia coraz większa liczba chorych.

Władze szpitala w mediach społecznościowych wskazały, że choć akcja nigdy nie została oficjalnie zakończona, to z czasem zaangażowanie ludzi znacząco spadło. Zapasy wystarczyły na długi czas, niestety powoli zaczyna brakować, szczególnie wody mineralnej.

Szpital/YouTube @Radio5
Szpital/YouTube @Radio5
Szpital/YouTube @Radio5

Pomoc trafia do pacjentów, których nikt nie odwiedza. Dotyczy to zarówno osób przebywających na oddziałach covidowych, ale nie tylko. Na innych oddziałach leży wiele osób, których nikt nie odwiedza. Nie ma im więc kto przynieść owoców, czy właśnie wody mineralnej. Są to zarówno osoby samotne, jak i takie, o których bliscy się nie troszczą. Nie brakuje też osób, których krewni nie są w stanie dojechać do szpitala, bo mieszkają zbyt daleko.

Jak pomóc pacjentom?

Możliwości okazania wsparcia dla pacjentów przebywających w przemyskiej placówce jest kilka. Jedną z nich jest zostawienie darów na portierni szpitala. Możliwe jest również zrobienie nawet drobnej wpłaty na konto bankowe Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Numer konta to: 39 1130 1105 0005 2041 9720 0003.

Przy robieniu wpłaty w tytule przelewu należy napisać "Darowizna na rzecz pacjentów". Po wcześniejszym uzgodnieniu tego ze szpitalem, będzie można także przesłać paczkę. Szczególnie potrzbna jest woda mineralna (najlepiej w butelkach o pojemności 0,5 l), ale także chusteczki nawilżane i wszelkie środki higieniczne, piżamy, pantofle, ręczniki, skarpetki i bielizna.

Co sądzicie o akcji?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk ma powody do zadwolenia. Jego emerytura będzie gigantyczna. O takiej kwocie wielu może tylko pomarzyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci

O tym się mówi: Dagmara Kaźmierska zaskoczyła szczerym wyznaniem. Sprawę komentuje jej syn. Czy królowa życia ma szansę na spełnienie swojego największego marzenia