Jak podaje portal "Super Express", Donald Tusk po osiągnięciu wieku emerytalnego będzie mógł liczyć na świadczenie, o jakim wielu może tylko pomażyć. Świadczenie wypracowane w kraju będzie wynosiło 9 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć emeryturę za pracę w Unii Europejskiej. Sprawdźcie szczegóły!

Na taką emeryturę będzie mógł liczyć Donald Tusk

Donald Tusk nie musi się martwić o swój budżet w jesieni życia. Lider Platformy Obywatelskiej będzie mógł liczyć na wyjątkowo duże świadczenie. Jak wskazuje "Super Express", Donald Express wypracował sobie w kraju emeryturę w wysokości 9 tysięcy złotych. Do tego dochodzi świadczenie ze struktur europejskich, wynoszące 21 tys. zł. Daje to imponujące 30 tys. zł.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Nieco złośliwie sprawę wysokości świadczenia emerytalnego Donalda Tuska komentują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ryszard Czarnecki wskazuje, że w obliczu tak wysokiego świadczenia, nie dziwi go fakt, że były premier tak mocno krytykuje Polski Ład, w końcu "uderzy go on po kieszeni" - mówi Czarnecki.

Jarosław Kaczyński też nie ma powodu do zadowolenia

Także prezes Prawa i Sprawiedliwości nie ma powodów do narzekania. Jarosław Kaczyński otrzymuje co miesiąc świadczenie z ZUS w wysokości około 7 150 zł. Z oświadczenia majątkowego za 2020 roku wynika, że z diet i dodatków poselskich przychód Kaczyńskiego wyniósł 100 tys. zł.

Do tego dochodzi również pensja wypłacana za pełnienie funkcji wicepremiera. Od października 2020 roku otrzymał 42,5 tys. zł - to oznacza, że miesięczny przychód z tego tytułu wynosi około 14 tys. zł.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Rmf Fm
Jarosław Kaczyński/YouTube @Rmf Fm
Jarosław Kaczyński/YouTube @Rmf Fm

Co sądzicie o świadczeniach emerytalnych polityków?

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci