Jak podaje portal "O2", Rajmund Kaczyński był powstańcem warszawskim, a także ojcem polityków Jarosława i Lecha Kaczyńskich. "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami" - miał mawiać Rajmund Kaczyński, obawiając się momentu, kiedy bliźniaki dojdą do władzy. Poznajcie szczegóły!

Synowie nie powinni rządzić

Rajmunda Kaczyńskiego osoby znające go z czasów powstania warszawskiego, wspominały go jako bardzo zdecydowanego człowieka, który miał w sobie wiele energii do działania, ale był też strasznym służbistą. W trakcie wybuchu powstania stanął on na czele jednej z drużyn powstańczych. Nie zabrakło jednak skarg jego podwładnych na atmosferę w oddziale i zachowanie Kaczyńskiego względem nich.

Ze surową oceną ojca musieli się mierzyć również jego synowie. Sanitariuszka z powstania warszawskiego, Hanna Stadnik wyznała w rozmowie z TVN24, że Rajmund Kaczyński był mocno zaskoczony, kiedy jego syn Lech Kaczyński został wybrany na prezydenta Warszawy. Miał wówczas powiedzieć, że "jego synom nie można dawać władzy, bo oni zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi".

Jakie były relacje Rajmunda Kaczyńskiego z rodziną?

Dziennikarze "Newsweeka" poświęcili Rajmundowi Kaczyńskiemu obszerny materiał, z którego wynikało, że relacje pomiędzy członkami rodziny Kaczyńskich nie były najlepsze. Jadwiga Kaczyńska miała mówić, że jej mąż nie jest "jej rycerzem na białym koniu". Pomiędzy ojcem a jego synami nie było lepiej, ciągle miało dochodzić między nimi do kłótni.

Bliski przyjaciel rodziny zdradził, że Jarosław i Lech Kaczyńscy byli blisko związani ze swoją matką i to ona miała na nich większy wpływ niż ojciec, z którym mieli się ciągle kłócić. Rajmund Kaczyński miał często mawiać "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami".

Bracia Kaczyńska/YouTube @Whistleblower News
Bracia Kaczyńska/YouTube @Whistleblower News
Bracia Kaczyńska/YouTube @Whistleblower News

"Newsweek" zdradził również, że to z Lechem Kaczyńskim jego ojcu udawało się łatwiej dogadać, bo w przeciwieństwie do Jarosława rzadziej otwarcie mu się sprzeciwiał i stawał do konfrontacji.

Spodziwaliście się takich słów ze strony ojca braci Kaczyńskich?

To też może cię zainteresować: Zbigniew Ziobro szykuje dla Polaków zaskakujące zmiany. Projekt ustawy przygotowany przez ministerstwo sprawiedliwości budzi wiele emocji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta z programu "Rolnik szuka żony" podzieliła się wyjątkową nowiną. W jej życiu szykują się spore zmiany

O tym się mówi: Dawid Narożny zada ostatecznego kuksańca byłej żonie. "Piękni i Młodzi" będą mieli konkurencję