Chodzi o nowy polski ład, który obowiązuje od 2022 roku, a który wprowadził ogrom zmian i przekształceń w dotychczasowych zasadach, procedurach i przepisach.

Kto straci na nowym ładzie, a kto może zyskać?

Ogrom zmian, nowości i krótki czas Poznania wszystkich elementów nowego polskiego ładu od podszewki stanowią poważne utrudnienie wielu Polakom w zrozumieniu wprowadzonych zasad regulujących wiele obszarów gospodarki.

W sieci krąży coraz więcej memów dotyczących oburzonych wręcz nauczycieli, którzy zdali sobie sprawę z ogromnych strat, jakie mogą ich czekać ze względu na nowe przepisy.

Podobne informacje dotyczą najmniejszych firm, najuboższych świadczeniobiorców emerytalnych i rentowych, oraz kilka innych grup społecznych.

Według informacji płynących z twitterowego posta opublikowanego przez redaktora naczelnego tabloidu "Super Express" Huberta Biskupskiego, rząd postanowił nieco zniwelować nowo wprowadzone przepisy i ustalono, że osoby zarabiające powyżej 12800 zł brutto miesięcznie nie będą traciły całej ulgi dla klasy średniej - Będą ważne zmiany w #PolskiLad Pracownicy, którzy zarobią więcej, niż 12800 zł brutto miesięcznie mają nie tracić całej ulgi dla klasy średniej. Będzie obowiązywać zasada złotówka za złotówkę. Powstaje pytanie - od jakiej wysokości zarobków zaczyna się klasa średnia i dlaczego społeczeństwo znowu jest dzielone?

O tym się mówi: Rekordowa waloryzacja emerytur. Kto będzie się cieszył dwucyfrowym wskaźnikiem

Zerknij: Eksperci nie mają dla Polaków dobrych wiadomości. Polską osiągnęła jeden z najgorszych wyników na świecie. O co dokładnie chodzi