"Super "Express" donosi, że waloryzacja rent i emerytur dotyczących 2022 roku może okazać się być rekordową, co z pewnością ma duże szanse wywołania uśmiechu na twarzach seniorów. Okazuje się bowiem, że liczba będzie dwucyfrowa.

To zaskakujące, kto zyska najwięcej na rekordowej waloryzacji

Jak to bywa na świecie od setek lat, gdy ktoś jest ubogi, z pewnością może być jeszcze uboższy, a gdy ktoś jest zamożny, jego dobra zwykle się powiększają. Dobrym przykładem tego będą seniorzy, którzy doświadczą ogromnej waloryzacji rent i emerytur.

Według medialnych doniesień bowiem, najwięcej na tym rekordzie mogą uzyskać właśnie najzamożniejsi seniorzy pobierający spore kwoty w ramach świadczenia emerytalnego.

Media uspokajają tych skromniej uposażonych emerytów, gdyż dzięki wypłatom z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych również będą mieli nieco lepiej w życiu.

Rekordowa liczba dwucyfrowa

Polskie świadczenia emerytalne wynoszą około 2500 zł brutto miesięcznie. Opierając swoje założenia o waloryzację sięgającą 10,56%, możemy prognozować podwyżkę około 220 zł miesięcznie.

Tego typu podwyżki brzmią bardziej jak cud, niż coś realnego, ze względu na ogromną inflację pustoszącą kieszenie Polaków. Biorąc pod uwagę decyzję Jarosława Kaczyńskiego o wysłaniu mnóstwa żołnierzy uzbrojonych po zęby na granicę polsko-białoruską w obliczu ogromnej inflacji, również ogromny wydatek w postaci większych emerytur musi być dla prezesa niezwykle ważną sprawą.

Wyższy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur i idące za nim wyższe świadczenia emerytalne, według medialnych doniesień miałyby zrekompensować tej grupie społecznej zwiększone wydatki na najważniejsze potrzeby. Dlatego też warto wiedzieć, że wskaźnik waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych w 2022 roku może wynieść nawet 10,56%, co daje historyczny wręcz rekord.

O tym się mówi: Szymon Hołownia szczerze o współpracy z Donaldem Tuskiem. "To mit polityczny i pobożne życzenie"

Zerknij: Drożyzna w sklepach drenuje portfele Polaków. Czy gwiazdy też odczuły wzrost cen podstawowych artykułów spożywczych