Jak podaje portal "Super Express", Szymon Hołownia postanowił rzucić rękawicę nie tylko liderowi Platformy Obywatelskiej, Donaldowi Tuskowi, ale także pozostałych liderów partii opozycyjnych. Lider ruchu Polska 2050 w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wezwał ich do debaty programowej. Hołownia nie chce również stawiać na wspólne listy z PO. To z pewnością nie przypadnie do gustu Donaldowi Tuskowi.

Hołownia o przedterminowych wyborach i wspólnej liście opozycji

Szymon Hołownia udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej". Jedno z zadanych mu pytań dotyczyło tego, że spodziewa się w tym roku przedterminowych wyborów parlamentarnych. Lider ruchu Polska 2050 ocenił szanse wcześniejszych wyborów, jako "bardzo duże". Jego zdaniem do tej pory w Polsce nie było tak jaskrawego powodu do zmiany władzy, jak ma to miejsce obecnie.

Przyznał, że mniejsze znaczenie w tym zakresie ma afera z podsłuchami za pośrednictwem systemu Pegasus i wiele innych afer wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawy. One wszystkie mają ustępować miejsca temu, że wielu Polaków otrzymało w styczniu niższe świadczenia za sprawą zmian podatkowych wprowadzonych przez Polski Ład.

Szymon Hołownia/YouTube @RadioZet
Szymon Hołownia/YouTube @RadioZet
Szymon Hołownia/YouTube @RadioZet

Zdaniem Szymona Hołowni sytuacja gospodarcza w naszym kraju nie sprzyja temu, aby "rząd przetrwał do swojego konstytucyjnego końca". Przypomniał, że szalejąca inflacja najmocniej uderza w osoby najbiedniejsze i one liczą na to, że opozycja przedstawi plan na poprawę sytuacji, a nie będzie dywagować o tym, czy się zjednoczyć, czy też nie.

Wspólne listy PO i Polski 2050

Zapytany o to, czy możliwe jest stworzenie wspólnych list przez PO i Polskę 2050, Szymon Hołownia odpowiedział, że "To mit polityczny, pobożne życzenie, które nigdy się nie spełni". Jego zdaniem, cała opozycja powinna się teraz skoncentrować na tym, aby przedstawić Polakom swój plan na Polskę i rozwiązanie najbardziej palących problemów.

Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka

Zdaniem Szymona Hołowni, partie opozycyjne nie powinny dać się poznać wyborcom, jako przyszły rząd, a nie zajęci wzajemnymi przepychankami ludzie.

Zgadzacie się z Szymonem Hołownią?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński straci na zmianach wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu. O jakiej kwocie mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Skrzynecka zdradziła, na jaką emeryturę będzie mogła liczyć w przyszłości. Kwota niejednego zaskoczy

O tym się mówi: ZUS nie ma dobrych wiadomości dla dorabiających do emerytury seniorów. O co chodzi