Wielu Polaków osiągając wiek emerytalny przechodzi na emeryturę, a po pierwszej wypłacie doznaje szoku. Niskie świadczenia emerytalne są wciąż trudnym i irytującym powodem do dyskusji. W dobie tak potężnej inflacji i kryzysu energetycznego Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma kolejne złe wieści dla jednej z najmniej zamożnych grup społecznych. Chodzi o pobierających świadczenia emerytalne seniorów dorabiających sobie do emerytury.

Nowy polski ad jednak nie taki "ład-ny"?

Jak wszyscy wiemy, robi tak wielu seniorów ze względu na niskie kwoty rent i emerytur, które nie gwarantują godnego przeżycia na odpowiednim poziomie z miesiąca na miesiąc. Niestety bywa tak, że senior jest dodatkowo samotną osobą, która zmuszona jest wybrać między wykupieniem kosztownej recepty, a opłaceniem wysokiego rachunku za media.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych niestety w wyniku kolejnych wprowadzanych przez rząd zmian ogłosił złe wieści dla wielu emerytów. Chodzi o zmiany w zasadach przeliczania świadczenia. Jak podaje "Money.Pl", nie będzie już możliwości wnioskowania o czterokrotne przeliczenie świadczenia emerytalnego.

Po zmianach wprowadzonych przez rząd w ramach nowego polskiego ładu, będzie można ubiegać się o przeliczenie świadczenia emerytalnego raz do roku. To rządowe ujednolicenie zasad dotyczy osób urodzonych po pierwszym stycznia 1949 roku, które są uprawnione do wnioskowania o ponowne przeliczenie emerytury raz w roku już od dawna, więc rząd postanowił wrzucić do tego samego worka całą resztę seniorów.

Wielu Polaków w wieku senioralnym niestety mocno krytykuje zmiany wprowadzone w ramach nowego polskiego ładu zauważając, że zniechęcają one do aktywności zawodowej i do pracy - "świadczenie zwiększy się poprzez doliczenie do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy po 1,3 proc. podstawy wymiaru za każdy rok okresów składkowych" - tłumaczy ZUS.

Zauważono, że senior morze nie zdołać przeliczyć emerytury, gdyż może spotkać go śmierć po 11 miesiącach, co sprawi utratę wpłacanych składek nawet w przypadku jego najbliższych. Czy wśród seniorów partia rządząca znajdzie swój elektorat w najbliższych wyborach?

O tym się mówi: Jason Derulo w centrum skandalu. Gwiazdor rzuca się na dwóch mężczyzn. Jest nagranie

Zerknij: Na jaw wyszły nowe fakty dotyczące Donalda Tuska. Wielu nie miało o tym pojęcia