Jak przypomina portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda po raz kolejny uległ zakażeniu koronawirusem. Informacja ta pojawiła się w mediach społecznościowych w środę 5 stycznia. Paweł Szrot poinformował, że głowa państwa czuje się dobrze i przebywa w izolacji. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u prezydenta Dudy testem, który został wykonany po tym, jak w otoczeniu prezydenta wystąpiło kilka przypadków Covid-19. Zakażenie prezydenta wywołało w sieci burzę. Dlaczego?

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Prezydent Andrzej Duda już po raz drugi zakaził się koronawirusem. Pierwszy raz wydarzyło się to w październiku 2020 roku. O drugim przypadku dowiedzieliśmy się w środę 5 stycznia. Wiele osób zaskoczył ten fakt, tym bardziej, że prezydent zaledwie 17 grudnia przyjął trzecią dawkę szczepionki.

Fakt, że prezydent zakaził się pomimo pełnego cyklu szczepień stał się źródłem niewybrednych komentarzy ze strony antyszczepionkowców oraz osób, które nieszczególnie darzą sympatią głowę państwa. "Andrzej Duda zaszczepiony 3 dawkami przejdzie Covida bezobjawowo, zupełnie jak swoją drugą kadencję" - napisał jeden z komentujących.

Ktoś inny stwierdził, że prezydent powinien zostać ukarany mandatem za nieprzestrzeganie obostrzeń, bo gdyby stosował się do restrykcji, nie doszłoby u niego do ponownego zakażenia koronawirusem. Inni prześmiewczo stwierdzili, że prezydent przez zakażenie nie będzie mógł pojechać na narty, a jeszcze inni twierdzili, że to wszystko "przez Tuska".

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Czyż tak!
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Czyż tak!
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Czyż tak!

Warto w tym miejscu przypomnieć, że szczepionka przeciw Covid-19 nie daje stu procentowej ochrony przed zakażeniem, ale zmniejsza to ryzyko, podobnie jak ryzyko ciężkiego przechorowania Covid-19. Zdarzają się także osoby, których organizm nie wytwarza przeciwciał.

Co sądzicie o komentarzach, jakie pojawiły się w sieci?

To też może cię zainteresować: Numerologiczny horoskop na 2022 rok. Osoby urodzone w styczniu czeka wiele znaczących wydarzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Córka Pawła Kukiza zaliczyła sympatyczną wpadkę. Zdjęcie nie miało ujrzeć światła dziennego. O co chodzi

O tym się mówi: Anna Cieślak i Edward Miszczak byli na randce. Aktorka nagle wyszła z lokalu. O co poszło