Jak podaje portal "O2", w mediach społecznościowych pojawiły się życzenia noworoczne od Donalda Tuska. Trzeba przyznać, że do tradycyjnych i obfitujących we frazesy życzeń, było im bardzo daleko. Nie zabrakło specjalnego przesłania do premiera Mateusza Morawieckiego.

Noworoczne życzenia od Donalda Tuska

Życzeniom noworocznym, jakie złożył rodakom Donald Tusk daleko było do tradycyjnych. Lider Platformy Obywatelskiej przy okazji postanowił bowiem pokazać, jak na nasze życie w 2022 roku wpłyną zapisy Polskiego Ładu. Jednym z głównych tematów były gigantyczne rachunki za gaz, jakie otrzymało wielu Polaków.

Niestety wielu Polaków przeciera oczy ze zdumienia dostając rachunki za gaz. W wielu przypadkach podwyżka nie jest kilkudziesięcioprocentowa jak zapewniają przedstawiciele rządu, ale sięga kilkuset procent!

Donald Tusk/YouTube @Platforma Obywatelska
Donald Tusk/YouTube @Platforma Obywatelska
Donald Tusk/YouTube @Platforma Obywatelska

Na wstępie Donald Tusk podkreślił, że gdyby sytuacja w naszym kraju byłaby normalna, złożyłby życzenia udanej zabawy sylwestrowej i "sylwestra marzeń" oraz szczęśliwego Nowego Roku. Niestety czasy zdaniem byłego premiera nie są normalne i wymagają innych życzeń.

Donald Tusk przytoczył przykład emerytki mieszkającej na Wawrze. Wskazywał, że kobieta w grudniu tego roku za gaz płaciła sporo, bo 195 złotych. W styczniu jej rachunek będzie aż o 825 procent większy i wyniesie aż 1609 zł.

"Czy wyście powariowali?! Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek" - powiedział bardzo emocjonalnie Donald Tusk. Lider PO zwrócił się także do obecnego premiera Mateusza Morawieckiego podkreślając, że dla szefa rządu nie powinien teraz koncentrować się na zabawie sylwestrowej, ale na zapewnieniu Polaków, że horrendalne podwyżki cen gazu nie wejdą w życie.

Na koniec Donald Tusk życzył Polkom i Polakom "ciepłej wody w kranie i ciepła w kaloryferach".

Co sądzicie o życzeniach byłego premiera?

To też może cię zainteresować: Kasia Tusk przeżywa trudne chwile. Jej młodsza córeczka trafiła do szpitala. "Boję się to powiedzieć"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, jak sylwestrową noc spędzą politycy. Kto zaszyje się w domu, a kto spędzi go w większym gronie

O tym się mówi: Podsumowanie 2021 roku w pałacu Buckingham. Co się stało w rodzinie królewskiej w tym roku