Mimo wszystko królowa Elżbieta pozostała stałą i uspokajającą ostoją podczas globalnej pandemii dla narodu brytyjskiego.

To był kolejny pełen emocji rok dla rodziny królewskiej, którą, podobnie jak resztę ludzi, zadręczały restrykcje pandemiczne. Pogrzeb księcia Filipa odbył się zgodnie ze ścisłymi restrykcjami COVID.

Rodzina spotkała się z kolejnym stresem wywołanym nagłą chorobą królowej: naród wstrzymał oddech, dopóki na szczęście nie stanęła na nogi.

Jednak skandale i waśnie złagodziło przybycie trzech nowych prawnuków monarchy i postawa Williama i Kate, którzy poparli Karola i Camillę, ponieważ wszyscy zajęli wiele obowiązków królowej z wdziękiem, gdy ta zaniemogła.

Śmierć księcia Filipa

Odejście księcia Filipa, było jednym z najbardziej znaczących królewskich wydarzeń mijającego właśnie roku. 99-letni książę Edynburga, który przeżył pierwszy rok pandemii, głównie w izolacji z królową na zamku Windsor, zmarł tam 9 kwietnia 2021 roku.

Głośny wywiad u Oprah

Telewizyjne wywiady z członkami rodziny królewskiej nie są częstym zjawiskiem, a patrząc na historię i wywiad Diany z Panoramą lub wywiad księcia Andrzeja o Epsteinie z BBC, rzadko są nieistotne. Nie powinno więc dziwić, że "bomby" zrzucone przez Harry'ego i Meghan podczas rozmowy z Oprah Winfrey nadal odbijają się echem, nawet kilka miesięcy później.

Nowi członkowie rodziny

Nadejście nowych prawnuków z pewnością dopingowało królową w tym trudnym roku. Po narodzinach w zeszłym roku syna Eugenii, Augusta, wiosną tego roku pojawił się w szybkim tempie syn Lucas dla Zary i Mike'a Tindallów; potem córka Lilibet Diana dla księcia Harry'ego i Meghan 4 czerwca ; a następnie córka Sienna dla księżniczki Beatrice 18 września.

O tym się mówi: Smutne wieści na temat Przemka Kossakowskiego. Podróżnik bardzo ciężko przeżył rozstanie

Zerknij: Ważna wiadomość dla fanów programu "Sprawa dla reportera". Czy Elżbieta Jaworowicz zamierza niedługo zniknąć z telewizji