Tematyka związana z świadczeniami emerytalnymi jest bardzo istotnym problemem, z jakim mierzą się pobierające świadczenia emerytalne Polacy. W wielu przypadkach problem polega na tym, że wysokość emerytur jest dalece niewspółmierna z wysokością otrzymywanych wypłat w okresie aktywności zawodowej. Taki stan rzeczy powoduje znaczne pogorszenie się standardu życia seniora po przejściu na emeryturę.

Ile kto zyska na zwolnieniu emerytur z podatku?

Rządowe propozycje pomocowe dotyczą głównie emerytów i rencistów. Gdy rząd postanowił z okazji ogłoszonej pandemii wstrzymać gospodarkę, co zostało nazwane jej zamrożeniem, miliony Polaków praktycznie z chwili na chwilę odczuły skutki utraty możliwości zarabiania pieniędzy. W związku z tym, rządzący postanowili stworzyć projekt, który nazwali tarczą antykryzysowa.

Wypłacane z jej ramach w środki pieniężne przedsiębiorcą nie prowadzącym w danym okresie działalności, oraz pracownikom nie mogącym chodzić do pracy, spowodowało daleko idącą inflację według doniesień medialnych. Spowodowało to także znaczny wzrost cen w sklepach apteka a także znaczne podwyżki rachunków za prąd i gaz.

Upoważnienie do pobierania świadczeń emerytalnych i rentowych seniorzy mocno odczuwają wzrost cen, w związku z powyższym rządzący postanowili zwolnić ich świadczenia z podatku, zwiększając jednocześnie składkę zdrowotną, która dla wszystkich wyniesie po 9 procent.

Ile zatem zyskają świadczeniobiorcy w 2022 roku po zwolnieniu emerytur z podatku dochodowego? Z wyliczeń wynika według portalu "Gazeta.pl", że emerytury wzrosnąć by miały od 35 złotych do 187 złotych w zależności od wysokości świadczenia. Osoba otrzymująca na przykład 875 złotych netto, po rządowej zmianie otrzyma 910 złotych netto świadczenia. Wychodzi na to, że zyskają najwięcej pobierający najwyższe emerytury.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Katarzyna Tusk opublikowała zdjęcie z córką. Pewien szczegół bardzo nie spodobał się internautom. O co chodzi

Zerknij tutaj: Maryla Rodowicz w przeszłości miała romans z Krzysztofem Jasińskim. Jak się skończył związek piosenkarki z amantem