"Super Express" donosi, że budżet przewidziany na przyszły rok obfituje w środki finansowe, a najkorzystniej mieliby na tym planie wyjść obywatele z najniższymi dochodami. Jak to się ma do zwiększenia składek zdrowotnych, które seniorom zjedzą podwyżki emerytur?

Co nam przyniesie Nowy Polski Ład?

Media w zależności od przekonań politycznych autorów, rozpisują się na temat skutków, jakie przyniesie nam zapowiedziany plan zwany Polskim Nowym Ładem. Jedni omawiają punkty, które źle wpłyną na domowe budżety obywateli, inni opisują elementy, które dowodzić mają poprawienia się finansowej sytuacji Polaków.

Jak wiemy, zniknąć ma problem tak zwanych "czerwcowych emerytur", które od zawsze były niższe ze względu na to, że nie obejmowała ich kwartalna waloryzacja. Ta sytuacja nie będzie już więcej zaprzątać głów tych, którzy planują przejść niebawem na emeryturę. Nie będzie już trzeba się zastanawiać, czy stać się elementem programu emerytalnego od czerwca, czy w każdym innym miesiącu.

Jednocześnie, według medialnych doniesień rząd postanowił zwiększyć składkę zdrowotną, co stoi w opozycji do zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Więc tak, czy inaczej emeryci będą musieli "nadwyżkę" oddać w innej formie państwu.

Opisywany szumnie na terenie całej Polski przez premiera Mateusza Morawieckiego tak zwany Nowy Polski Ład zakłada, że przyszłoroczny budżet ma wynieść 475 miliardów złotych, a Prawo i Sprawiedliwość obiecuje, że nowa rzeczywistość ułożona przez polityków poprawi warunki życiowe osiemnastu milionów Polaków, czyli tych obywateli, których dochody sięgają naksymalnie średniej krajowej. Kapitał opiekuńczy przewiduje 12 tysięcy złotych do podziału od stycznia przyszłego roku.

"Super Express" opublikował tabelkę zawierającą dane dotyczące planów budżetowych na 2022 rok, z której wywnioskować można, kto straci, a kto zyska na Polskim Ładzie autorstwa kilku polityków. Czy faktycznie wszystkim Polakom będzie się żyło lepiej w nowej rzeczywistości?

O tym się mówi: Nowe objawienia Maryjne zatwierdzone przez biskupa? Czy miały charakter nadprzyrodzony

Zerknij: Mężczyzna zawsze dawał bezdomnemu drobiazgi, które znalazł w kieszeni. Pewnego dnia zobaczył go w restauracji, w garniturze