Jak podaje portal "O2", sanepid w województwie lubelskim wydał ostrzeżenie przed spożywaniem wody z wodociągu w Opolu Lubelskim i okolicznych miejscowościach. Nie należy jej pić nawet po przegotowaniu. Z jakiego powodu?

Sanepid ostrzega mieszkańców kilku miejscowości

Mieszkańcy kilku miejscowości na obszarze województwa lubelskiego nie mają powodów do zadowolenia. Sanepid poinformował, że woda w wodociągu w Opolu Lubelskim i sąsiadujących w nim miejscowościach nie jest zdatna do picia - nawet po poddaniu jej obróbce termicznej. Informacja dotyczy Opola Lubelskiego, Niezdowa, Woli Rudzkiej, Grabówki, Jankowa oraz Zajączkowa.

Woda z kranu/YouTube @Health & Fitness
Woda z kranu/YouTube @Health & Fitness
Woda z kranu/YouTube @Health & Fitness

Woda z wodociągu może być wykorzystywana przez mieszkańców jedynie do spłukiwania toalety. Niestety z podobnymi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy zaopatrywani w wodę z wodociągu w Wandalinie (Wandalin, Ludwikowa i Białowody). Infrastruktura wodociągowa ma zostać przepłukana, a woda poddana chlorowaniu.

Woda z kranu/YouTube @Health & Fitness
Woda z kranu/YouTube @Health & Fitness
Woda z kranu/YouTube @Health & Fitness

Póki co, nie ma informacji, jak długo mieszkańcy wymienionych miejscowości będą musieli mierzyć się z brakiem dostępu do wodu w swoich domach. Mieszkańcy mogą korzystać z zastępczych poborów wody. W przypadku Opola Lubelskiego beczkowozy pojawią się na osiedlach mieszkaniowych, a także w sąsiedztwie szkół podstawowych nr 1 i 2.

Mieszkańcy Wandalina mogą zaopatrzyć się w wodę przy szkole, a mieszkańcy Ludwikowa przy tamtejszym sklepie.

Dotknęły was skutki tej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Niecodzienna prośba od sąsiadki w skrzynce na listy. "Bójcie się Boga! Jak tak można"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Dowbor była oburzona, gdy odwiedziła jednych z bohaterów programu "Nasz Nowy Dom". "Przed remontem umawialiśmy się"

O tym się mówi w Polsce: Kinga Rusin postanowiła napisać kilka słów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Nie szczędziła mocnych słów pod adresem ministra edukacji

O tym się mówi na świecie: Minęło niemal ćwierć wieku od odejścia Księżnej Diany. Synowie wspominają wciąż powracający obraz. To mrozi krew w żyłach