Jak podaje portal "Goniec", skandaliczna sytuacja miała miejsce w jednym z gdańskim przedszkoli. Jedna z matek musiała czekać aż 40 minut, żeby odebrać swoje dziecko z placówki. Nie obyło się bez stresu. Nie był to odosobniony przypadek.

Rozpoczął się nowy rok szkolny

1 września dzieci wróciły do szkolnych ławek i przedszkolnych sal. Dla wielu nie było to łatwy dzień, któremy towarzyszyły obawy. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że wszystko musiało odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Pierwszego dnia nie obyło się bez chaosu.

Swoje dość stresujące przeżycia związane z rozpoczęciem roku szkolnego opisała w mailu do portali "Wirtualna Polska" pewna kobieta. Przy okazji zamieściła zdjęcie ogromnej kolejki rodziców chcących odebrać swoje pociechy z jednego z przedszkoli w Gdańsku.

Przyznała, że czeka w kolejce już od 15 minut, a przed nią jest jeszcze 15 rodziców. Kobieta podkreśliła, że pierwszy raz rodzice spotykają się w tej placówce z czymś takim. Mamie, która opisała swoje trudne doświadczenia udało się odebrać pociechę dopiero po 40 minutach oczekiwania.

Przedszkole/YouTube @R&P New Media
Przedszkole/YouTube @R&P New Media
Przedszkole/YouTube @R&P New Media

Kobieta przyznała, że słychać było płacz dzici, zwłaszcza tych, które miały za sobą pierwszy dzień w obcym dla nich miejscu.

Zalecenia ministerstwa

Resoer edukacji narodowej i nauki przygotował dla placówek przedszkolnych szczegółowe wytyczne. Wśród nich znalazło się zalecenie, żeby grupy dzieci wspólnie z wychowawcami znajdowały się w tej samej sali. Pracownicy mają dopilnować aby rodzice dezynfekowali dłonie lub zakładali jednorazowe rękawiczki, a także mieli na sobie maseczki zasłaniające usta i nos.

Wśród długiej listy zaleceń znalazły się także te zezwalająca rodzicom wchodzić do przestrzeni wspólnych przedszkola, jednocześnie pamiętając o zachowaniu 1,5 m odstępu od innych rodziców i dzieci.

Przedszkole/YouTube @Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Żłobek „Osinkowo”
Przedszkole/YouTube @Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Żłobek „Osinkowo”
Przedszkole/YouTube @Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Żłobek „Osinkowo”

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: W jednym z polskich miast ogłoszono wielkie zagrożenie. Ten alarm nie może być zignorowany. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdjęcia z wnętrza karetki po akcji ratunkowej obiegły media społecznościowe. Budzą silne emocje

O tym się mówi: Maciej Orłoś szczerze o rozstaniu z TVP. "Oby jej kres był blisko"