Synoptycy zalecają łapać wszelkie resztki promieni słońca. W ciągu dnia zaczną się pojawiać deszczowe chmury... To nie są dobre wiadomości dla wczasowiczów odpoczywających w Polsce...

Co w pogodzie w poniedziałek 23 sierpnia 2021

Przed południem ma padać od niziny szczecińskiej przez Wielkopolskę, aż po Lubelszczyznę i Mazowsze, a także na południu kraju. Do południa słonecznie powinno być na Kaszubach, Warmii i Mazurach, oraz na Podlasiu.

Temperatura przed południem wynosić ma od 15 stopni Celsjusza do 19 stopni Celsjusza. Miejscami na północnym wschodzie możliwe wystąpienie mgły, a silniejszy wiatr poczujemy wzdłuż wybrzeża.

Co nam przyniesie druga część dnia?

Deszczowo ma być niemal w całym kraju, tylko na północy Polski można liczyć na słońce i tam według synoptyków ma być najcieplej - od 20 stopni Celsjusza do 22 stopni Celsjusza, natomiast w pozostałych regionach kraju przewidywane są opady deszczu. Na południu Polski możliwe jest wystąpienie burz.

Najmocniej ma padać od ziemi lubuskiej, przez Wielopolskę, region łódzki aż po Mazowsze i Lubelszczyznę, gdzie w ciągu całego dnia spaść ma około 20 litrów wody na metr kwadratowy. Równie mocno może padać w czasie burz w południowych regionach kraju.

Na termometrach gdzieniegdzie w opadach desczu może być najwyżej do 16-17 stopni Celsjusza, a na północy kraju 20-22 stopnie Celsjusza, choć na wybrzeżu ma mocniej wiać. Na brometrach nie odnotujemy większych zmian, w Warszawie 1005 hPa.

Jutro, 24 sierpnia, od północy ma być coraz mniej opadów deszczu, choć w centrum i na południu tendencja deszczowa ma się nieco dłużej utrzymać, jednak siła deszczu będzie słabnąć. Na termometrach niewielkie zmiany, może być nawet chłodniej niż dzisiaj, natomiast środa będzie jedynym dniem tego tygodnia, kiedy będzie pogodniej w całym kraju, a od czwartku znowu będzie deszczowo.

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Czy ci gwiazdorzy kiedykolwiek wezmą ślub? Najbardziej znani kawalerzy polskiego show-biznesu. Miłość nie zapuka szybko do ich drzwi

O tym się mówi: Mateusz Morawiecki szczyci się pomocą. Premier został pochwalony przez bardzo ważną osobistość. Co na to internauci