Od pewnego czasu w mediach głośno jest na temat Polskiego Ładu. Program przez wiele osób okrzyknięty został niesamowicie przyjaznym Polakom, inni uważają jednak, że jest totalną pomyłką.

Jakie zmiany nas czekają?

Jak informuje portal Super Express, wczoraj minister Jan Sarnowski przedstawił nieco więcej konkretów na temat Polskiego Ładu. Głównymi założeniami programu jest przede wszystkim zwiększenie składki zdrowotnej, a także eliminacja szarej strefy i zmiany w podatkach.

Jak wyznał Piotr Kuczyński podczas rozmowy z dziennikarzami Super Expressu, faktycznie priorytetem jest zwiększenie środków przekazywanych na ochronę zdrowia. Jednak jedynym sposobem, aby to osiągnąć jest oczywiście podwyższenie składki zdrowotnej. Jak zaznaczył Piotr Kuczyński, pandemia koronawirusa pokazała nam dosadnie, jak ważne jest inwestowanie w sektor ochrony zdrowia.

Co więcej, Piotr Kuczyński zaznaczył, że niesprawiedliwe jest iż osoby zarabiające około 2 -3 tysięcy złotych brutto przekazują na składkę zdrowotną często tyle samo, ile osoby, których dochód wynosi około 20 tysięcy zł miesięcznie. Polski Ład ma wprowadzić zmiany w tym zakresie.

Czy zmiany będą idealne?

Warto także zaznaczyć, że po wprowadzeniu Polskiego Ładu, osoby których emerytura wynosi nie więcej niż 2500 zł nie będą obarczeni obowiązkiem podatkowym. Warto także zaznaczyć, że to właśnie osoby, które zarabiają od 2 do 3 tysięcy złotych miesięcznie najbardziej odczują korzyści z wprowadzenia Polskiego Ładu. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie nie jest idealne.

– Dla osób, które zarabiają między 2–3,5 tys. zł, podwyżka o 100–150 zł odgrywa dużą rolę. Jeśli ktoś zarabia tyle, ile wspominałem, realnie odczuje ten dodatek. I znowu wracamy do punktu wyjścia. PiS będzie podnosił stawkę osobom, które głosują na PiS. To miłe, że partia rządząca docenia swój elektorat, ale poza elektoratem PiS są także inni obywatele. Oni także czekają na jakieś rozwiązania podatkowe, które będą dla nich korzystne - zaznaczył Piotr Kuczyński podczas rozmowy z dziennikarką portalu Super Express.

Jak informował portal "Życie Polska": SMUTNA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW IGI ŚWIĄTEK! TENISISTKA NIE MA POWODÓW DO RADOŚCI. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE WOKÓŁ BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ! TYM RAZEM DO NIEPOROZUMIENIA MIAŁO DOJŚĆ PRZEZ CHRZEST CÓRKI KSIĘCIA HARRY'EGO I MEGHAN MARKLE

Portal "Życie Polska" pisał również: CZEKAJĄ NAS OGROMNE ZMIANY W PENSJACH! KTO ZYSKA, A KTO STRACI NA NOWYCH ZASADACH WPROWADZONYCH PRZEZ RZĄD

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MĘŻCZYZNA NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO ZNALEZISKA W WYNAJMOWANYM MIESZKANIU! CO TAKIEGO ODKRYŁ W PODŁODZE