Jak podaje portal Money, od dziś na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacyjnego możemy przeczytać całą ustawę podatkową, która to jest jedną ze składowych części Polskiego Ładu.

Jak będą kształtować się pensje?

Okazuje się, że wiele osób zyska na nowych zasadach. Wszystkie osoby, które obecnie zarabiają zarabiają mniej niż 6 tysięcy złotych na umowie o pracę, będą mogli cieszyć się dodatkową gotówką. Najwięcej zyskają osoby, które zarabiają 2000 zł brutto, bowiem po wprowadzeniu Polskiego Ładu otrzymają oni o 73 zł więcej w skali miesiąca.

Natomiast osoby, których pensja na umowę o pracę znajduje się w przedziale od 6 do 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie nie odczują żadnych zmian.

Wiele osób straci!

Jeśli jednak zarabiamy więcej niż 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie, to dostaniemy mniej „na rękę” bowiem więcej wyniosą podatki. W przypadku osób zarabiających 25 000 zł brutto miesięcznie będzie to różnica o 919 zł, natomiast w przypadku zarobków na poziomie 20 000 zł brutto miesięcznie podatek wyniesie 541 zł.

Co więcej, warto także zaznaczyć, że do tej pory nie doszło do porozumienia pomiędzy partią Prawo i Sprawiedliwość, a Porozumieniem prowadzonym przez Jarosława Gowina. Powodem konfliktu jest bowiem wysokość kwoty wolnej od podatku oraz składki zdrowotnej.

Czy zatem pomysł wprowadzenia Polskiego Ładu spodoba się wszystkim Polakom? Już dziś pojawiają się głosy, które jasno wskazują, że wielu rodaków nie jest zbyt optymistycznie nastawionych do wprowadzenia takich zmian!

Jak informował portal "Życie Polska": SMUTNA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW IGI ŚWIĄTEK! TENISISTKA NIE MA POWODÓW DO RADOŚCI. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: MARYLA RODOWICZ WRESZCIE CIESZY SIĘ WOLNOŚCIĄ. NIE JEST JEDNAK DO KOŃCA USATYSFAKCJONOWANA. JAK PRZEBIEGŁ ROZWÓD ARTYSTKI Z ANDRZEJEM DUŻYŃSKIM

Portal "Życie Polska" pisał również: TA PRZYPADŁOŚĆ DOTYKA NAWET MŁODYCH OSÓB. NIEWIELE OSÓB ZDAJE SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, JAK WYGLĄDAJĄ PIERWSZE SYMPTOMY. CZYM JEST CHOROBA PARKINSONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NAJLEPSZE KWITNĄCE KRZEWY DO UPRAWY W OGRODACH I NA DZIAŁKACH. SZEŚĆ Z NICH TO PRAWDZIWI FAWORYCI WIELU OGRODNIKÓW. SĄ PIĘKNE I NIEZWYKLE EFEKTOWNE