Już od prawie półtora roku walczymy w Polsce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje portal „Super Express”, czwarta fala niosąca ze sobą znaczny wzrost zakażeń jest już nieunikniona i rząd poczynił już przygotowania do wprowadzenia nowych obostrzeń.

Wariant Delta głównym zagrożeniem czwartej fali

Choć sytuacja w Polsce jest nadal stabilna, każdego dnia odnotowujemy kolejne zakażenia wśród których przeważa wariant Delta. Co ważne, dotyka on głównie ludzi młodych do 39 roku życia.

Z tego powodu rząd już przygotowuje się na czwartą falę i możliwość wprowadzenia różnorodnych obostrzeń.

„Może zostać wprowadzony sektorowy lockdown, polegający na wprowadzaniu w niektórych miejscach wcześniejszych obostrzeń” – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Obecnie najbardziej narażone na ro regiony to województwa podlaskie i lubelskie gdzie odnotowano właśnie najwyższy wskaźnik zakażeń koronawirusem.

Szczepienia jedynym skutecznym rozwiązaniem

Eksperci twierdzą, ze to jak silna będzie czwarta fala SARS-CoV-2 zależy od liczby zaszczepionych osób w Polsce. Szczepionka jest obecnie jedynym skutecznym środkiem walki z koronawirusem.

Szczepionka/screen Youtube @CBS News
Szczepionka/screen Youtube @CBS News

Na razie w naszym kraju w pełni zaszczepionych jest ponad 16 milionów osób czyli 43 procent populacji. By osiągnąć odporność zbiorową musimy mieć zaszczepionych od minimum 50-70 procent.

Pojawiły się już głosy by lockdown dotyczył tylko niezaszczepionych osób. Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie każdy otrzyma pieniądze z 500 plus w tym miesiącu. Trzeba pamiętać o zmianach, które wprowadzono w świadczeniach. O co dokładnie chodzi

Jak informował portal „Życie.news”: Zaledwie 2 procent populacji na całym świecie może pochwalić się tym typem osobowości. Wiele osób sprawdza czy ma te cechy i atrybuty

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Doda ujawniła, że przeżywała naprawdę koszmarne chwile w życiu prywatnym. Wiadomo co się działo z popularną piosenkarką w ostatnim czasie

Sprawdź także ten artykuł: Magda Gessler ma doczepiane włosy? Dowodem są pewne zdjęcia. Słynna restauratorka ostro komentuje doniesienia swojego dawnego stylisty