Jak przypomina portal "Do Rzeczy", w najbliższą sobotę minie trzy tygodnie od momentu przejęcia przez Donalda Tuska sterów Platformy Obywatelskiej. Jakie zmiany wprowadzi w partii były premier? Czy Rafał Trzaskowski ma powody do obaw?

Powrót Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej

Po wielu tygodniach spekulacji, przed trzema tygodniami Donald Tusk ogłosił swój powrót do krajowej polityki. Został nowym wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, pełniącym obowiązki przewodniczącego do czasu przeprowadzenia wyborów. Taki krok umożliwiła mu rezygnacja dotychczasowego przewodniczącego PO, Borysa Budki oraz rezygnacja dwóch wiceprzewodniczących - Ewy Kopacz i Bartosza Arłukowicza.

Być może nie jest to koniec zmian, jakie czekają PO. W ostatnim czasie dużo mówiło się, że Budka zastąpi Cezarego Tomczyka na stanowisku przewodniczącego klubu parlamentarnego KO. W czwartek wieczorem odbyło się posiedzenie klubu, na którym spekulacje te stały się faktem.

Cezary Tomczyk złożyć rezygnację z pełnionej do tej pory funkcji. Donald Tusk wnioskował, aby miejsce to zajął Borys Budka i tak też się stało. To jednak nie koniec zmian. Donald Tusk zapowiedział, że chciałby, aby w ciałach przedstawicielskich klubu i Platformy Obywatelskiej znalazło się więcej kobiet.

Cios w Trzaskowskiego

Odsunięcie Cezarego Tomczyka jest ogromnym ciosem dla innego ważnego polityka PO - Rafała Trzaskowskiego. Komentatorzy zwracają uwagę, że od momentu powrotu Tuska pozycja prezydenta Warszawy ulega systematycznej marginalizacji. Słychać głosy, że powrót Tuska niespecjalnie ucieszył Rafała Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski/ YouTube @Maciek Ignaczak
Rafał Trzaskowski/ YouTube @Maciek Ignaczak
Rafał Trzaskowski/ YouTube @Maciek Ignaczak

Po rezygnacji Borysa Budki z przewodniczenia PO, prezydent Warszawy miał domagać się przeprowadzenia wyborów, w których chciał stanąć przeciw Donaldowi Tuskowi. Do wyborów jednak nie doszło i prawdopodobnie nie dojdzie dopiero po wyborach parlamentarnych.

Co sądzicie o zmianach wprowadzonych w PO?

To też może cię zainteresować: Aleksandra Kwaśniewska znów zrobiła furorę w Internecie! Jej nowe zdjęcie na Instagramie olśniło całą masę osób. Zareagowała nawet Monika Olejnik

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znany dziennikarz zwrócił się do Polaków z bardzo ważnym apelem! O co prosi swoich rodaków Tomasz Kammel

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński zabawił się na imprezie Jacka Kurskiego i jego żony. To była ważna okazja dla prezesa Telewizji Polskiej. Co się działo