Jak podaje portal "Super Express", wirusolodzy nie mają wątpliwości, że już niebawem czeka nas kolejna fala epidemii koronawirusa. Jak swtierdził minister zdrowia trend spadkowy w liczbie nowych zakażeń odszedł już do przeszłości. Do tego niepokój specjalistów budzi również spadek liczby osób chętnych do zaszczepienia się przeciw Covid-19. Czy to oznacza, że czeka nas kolejny lockdown? Czy obejmie on tylko osoby niezaszczepione?

Lockdown tylko dla niezaszczepionych?

Wprowadzane do tej pory lockdowny mocno nadwyrężyły działające w różnych branżach firmy. Część z nich nie była w stanie przetrwać czasu zamrożenia, a część mimo zniesienia restrykcji wciąż boryka się z kryzysem. Dla wielu widmo wprowadzenia kolejnej narodowej kwarantanny oznacza tylko jedno - bankructwo.

Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw w rozmowie z "Super Expressem" odniósł się do kwestii wprowadzenia lockdownu wyłącznie dla osób niezaszczepionych. Abramowicz podkreślił, że najważniejsze, żeby takie regulacje miały podstawę prawną, bo póki co, przedsiębiorcy nie mają możliwości do uzyskiwania informacji medycznych dotyczących ich klientów.

Adam Abramowicz/ YouTube @Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Adam Abramowicz/ YouTube @Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Adam Abramowicz/ YouTube @Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Brak takiego umocowania prawnego w praktyce prowadzi do tego, że przywileje dla osób zaszczepionych "słabo działają". Zdaniem rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie wszystkich ograniczeń i postawienie na odpowiedzialność ze strony obywateli.

Abramowicz przyznał, że wszystkie branże mają opracowane odpowiednie protokoły sanitarne i jeśli znacznie wzrośnie liczba zakażeń gotowi są do ich wprowadzenia. Dodał jednak, że powinniśmy wyciągnąć wnioski z dotychczasowych doświadczeń związanych z zamrożeniem gospodarki i nie wprowadzać już więcej lockdownu.

Sklepy zamknięte w czasie lockdownu/YouTube @InnaTelewizja.pl

Popieracie takie stanowisko?

To też może cię zainteresować: Nie każdy otrzyma pieniądze z 500 plus w tym miesiącu. Trzeba pamiętać o zmianach, które wprowadzono w świadczeniach. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielkie wydarzenie w życiu jednego z uczestników programu „Rolnik szuka żony”! Ogromne gratulacje płyną do Sławka Banasiaka. Co się stało

O tym się mówi: Takiego nagrania w sieci chyba nikt się nie spodziewał! Zachowanie Kingi Dudy rozbawiło internautów do łez! O co chodzi