Jak podaje portal "Interia", Ministerstwo Zdrowia przekazało we wtorek niepokojące dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Wynika z nich, że niemal 60 proc. zakażonych wariantem Delta koronawirusa ma mniej niż 39 lat. Wśród osób, które ukończyły 60. rok życia (jest tu najwięcej zaszczepionych) odsetek ten wynosi zaledwie 14 proc. Adam Niedzielski dodał również, że dopuszczone do tej pory szczepionki są skuteczne również w przypadku nowych wariantów.

Niepokojące dane Ministerstwa Zdrowia

Z wykresu opublikowanego w mediach społecznościowych przez Adama Niedzielskiego wynika, że wśród osób zakażonych wariantem Delta koronawirusa, osoby poniżej 39. roku życia stanowią 57,2 proc. Osoby znajdujące się w przedziale wiekowym od 40 do 59 lat stanowią 28,3 proc. Najmniejszy udział w grupie zakażonych wariantem Delta mają seniorzy powyżej 60. roku życia (14,5 proc.).

Z informacji przekazanych przez wiceszefa resortu zdrowia, Waldemara Kraskę w poniedziałek, do tej pory w naszym kraju potwierdzono 185 przypadków zakażenia wariantem Delta. Zdaniem Kraski na ten moment wariant ten odpowiada za 47 proc. wszystkich wykrywanych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19 ochroni nas przed ciężkim przebiegiem Covid-19, także w przypadku wariantu Delta.

Tweet Adama Niedzielskiego/Twitter @Adam Niedzielski
Tweet Adama Niedzielskiego/Twitter @Adam Niedzielski
Tweet Adama Niedzielskiego/Twitter @Adam Niedzielski

Nowe przypadki koronawirusa

We wtorek 20 lipca resort zdrowia potwierdził 104 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Odnotowano również śmierć czterech osób z Covid-19 i chorobami współistniejącymi. Od początku epiedmii koronawirusem zaraziło się w naszym kraju 2 881 594 osoby, z których niestety aż 75 219 osób przegrało walkę z chorobą.

W naszym kraju możemy w ostatnim czasie zaobserwować wzrost liczby zakażeń tydzień do tygodnia. W poniedziałek Adam Niedzielski na Twitterze poinformował, że: "Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń". Niestety w kolejnych tygodniach mogą pojawić się kolejne wzrosty.

Tweet Adama Niedzielskiego/Twitter @Adam Niedzielski
Tweet Adama Niedzielskiego/Twitter @Adam Niedzielski
Tweet Adama Niedzielskiego/Twitter @Adam Niedzielski

Myślicie, że najczarniejszy scenariusz się sprawdzi i czwarta fala czeka nas jeszcze w wakacje?

To też może cię zainteresować: ZUS planuje zmiany w ważnych zasiłkach. Otrzymanie pieniędzy nie będzie takie proste. Co się zmieni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Dymna przeżywała bardzo trudne chwile. Jej życie to seria bolesnych momentów i artystycznych wzlotów. Dzisiaj obchodzi ważną okazję. O co chodzi

O tym się mówi: Przemysław Kossakowski myślał o rozwodzie już od dnia ślubu? Rozstanie pary podróżników z każdym dniem robi się coraz bardziej sensacyjne