Nie da się ukryć, że ostatnie słowa marszałek Sejmu, Elżbiety Witek wywołały niemałe poruszenie w mediach. Do słów polityk odniosło się już wiele osób, w tym Jerzy Owsiak.

Mocne słowa marszałek Sejmu!

Jak przypomina portal Wirtualna Polska, Elżbieta Witek – marszałek Sejmu gościła w Otyniu, gdzie prezentowała Polski Ład. Podczas prezentacji planu wśród osób biorących udział w zgromadzeniu pojawiły się głosy mocno krytykujące działalność obecnej partii rządzącej. W tym miejscu marszałek Sejmu zaznaczyła, że gdyby sama nie popierała rządów partii PiS, to jednocześnie nie korzystałaby z pomocy, jaką oferuje.

Co więcej, marszałek Sejmu zaznaczyła, że nie chce aby styl życia Europy Zachodniej stał się stylem życia Polaków. Elżbieta Witek kilkukrotnie zaznaczyła, że tutaj jest Polska, a nie Unia. Takie słowa nie spodobały się jednak wielu osobom.

Jerzy Owsiak krytykuje takie zachowanie!

Głos w tej sprawie postanowił zabrać miedzy innymi Jerzy Owsiak, który to mocno skomentował wypowiedź Elżbiety Witek.

- To jest wypowiedź duszna, zamykająca jak kleszcze. Za moment ktoś mi powie, że po paszport będę musiał iść na ulicę Kruczą, bo tam była moja dzielnicowa rejonizacja w tej sprawie. To jest tylko krok od tego, by powiedzieć: tu jest Polska i będziemy mieć swoje szlabany, będziemy mieć swój styl prowadzenia swojego kraju i nikt nam się nie będzie wtrącał – zaznaczył Jerzy Owsiak podczas rozmowy w stacji TVN24.

Jerzy Owsiak zaznaczył także, że nie życzy sobie, aby ktokolwiek mówił mu, że będąc Polakiem nie jest jednocześnie Europejczykiem, a on sam chce się czuć jak w domu, w każdym europejskim kraju!