Jolanta Kwaśniewska zapisała się w historii polskiej polityki jako bardzo popularna Pierwsza Dama. Funkcję tą pełniła przez dziesięć lat przy boku swojego męża, Aleksandra Kwaśniewskiego.

W czwartek 3 czerwca, miała okazję świętować swoje kolejne urodziny. I choć niewiele osób przypisałoby jej ten wiek, Jolanta Kwaśniewska skończyła wczoraj 66 lat. Pomimo upływu czasu, żona byłego prezydenta nadal prezentuje nienaganny styl i urodę.

Nie tylko żona znanego męża

Jolanta Kwaśniewska urodziła się w 1955 roku w Gdańsku gdzie ukończyła też prestiżowe studia na Wydziale Prawa i Administracji.

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Plotki Rozrywka
Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Plotki Rozrywka

Po przeprowadzce do Warszawy miała w planach miała aplikację sędziowską, jednak zrezygnowała z nich gdy w 1979 roku wyszła za mąż za Aleksandra Kwaśniewskiego i zaszła w ciążę. W 1981 roku urodziła córkę Aleksandrę, a trzy lata później podjęła pracę jako dyrektor ds. handlowych w firmie PAAT produkującej biżuterię.

Na początku lat 90. założyła własną działalność i współprowadziła agencję nieruchomości Royal Wilanów. Aktywnie udzielała się w organizacjach społecznych i charytatywnych. Założyła m.in. fundację Porozumienie bez barier.

Jej najbardziej rozpoznawalną rolą była ta Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1995-2005, która przyniosła jej też prestiż i autorytet w wielu sprawach.

Z życia prywatnego, nadal jest szczęśliwą mężatką i matką wspaniałej córki, z którą ma bliskie relacje.

Wszystkiego najlepszego na następne lata życia!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To już kolejna pomyłka w popularnym programie! Prowadzący „Dzień Dobry TVN” popełnił spory błąd

Jak informował portal „Życie.news”: Znana aktorka cała zapłakana. Katarzyna Skrzynecka opublikowała niepokojące nagranie w mediach społecznościowych. Co się jej stało

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Rodzina Królewska ma już dalekosiężne plany względem Harry’ego, Meghan i ich dzieci. Czy zgodzą się na prośbę królowej Elżbiety II

Sprawdź także ten artykuł: Minister zdrowia zapowiedział wielkie luzowanie obostrzeń pandemicznych. Kto może oczekiwać dobrych wiadomości w najbliższym czasie