W środę 2 czerwca odbyła się oczekiwana konferencja prasowa ministra zdrowia. Adam Niedzielski przedstawił na niej plany dotyczące luzowania kolejnych obostrzeń pandemicznych w Polsce.

Jakie są decyzje rządu?

Szef resortu zdrowia rozpoczął konferencję od podsumowania sytuacji związanej z zakażeniami SARS-CoV-2 w Polsce. Wynika z niego, że jest ona stabilna i z każdym dniem jeszcze bardziej się poprawia.

Notuje się coraz mniej przypadków koronawirusa, zmniejszyła się także liczba pacjentów przebywających w szpitalach oraz zgonów.

Coraz więcej osób przyjęło też szczepionkę. Z danych na końcówkę maja, to już ponad 6,5 miliona w pełni zaszczepionych. A już od 7 czerwca ruszą zapisy na szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat.

Dzięki temu, rząd zdecydował o podjęciu decyzji dotyczących limitów osób.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP

Więcej ludzi w jednym miejscu

Z zapowiedzi Adama Niedzielskiego ucieszą się wszyscy, którzy mają problem z limitami. Minister oznajmił, że w transporcie zbiorowym będzie limit 75% obłożenia, na targach i konferencjach, a także w salach zabaw dla dzieci będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m kw.

Luzowanie obostrzeń dotyczy też imprez i wesel. Będzie mogło bawić się na nich 150 osób.

„Do tych limitów nie wliczają się osoby, które są zaszczepione. Krótko mówiąc: w praktyce będzie to oznaczało, że będzie można normalnie przeprowadzić w tym roku wesela” – uszczegółowił informację Piotr Müller komentarzu dla Polskiego Radia.

Cieszycie się?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy wejdzie w życie zapowiadany przez rząd Polski Ład? Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na ten temat

Jak informował portal „Życie.news”: Znana aktorka cała zapłakana. Katarzyna Skrzynecka opublikowała niepokojące nagranie w mediach społecznościowych. Co się jej stało

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Maciej Dowbor zakpił z prezydenta publikując krótkie nagranie w mediach społecznościowych. Co pokazał na nim prezenter? Internauci są rozbawieni

Sprawdź także ten artykuł: Odeszła popularna aktorka. Była znana z wielu cenionych seriali i filmów. Kondolencje płyną z całego świata