Jak podaje portal Goniec, wczoraj bardzo późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie, którego chyba nikt się nie spodziewał! Warto także zaznaczyć, że wchodzi ono w życie zaledwie dzień po jego publikacji. Podpis pod nowym rozporządzeniem złożył oczywiście minister edukacji narodowej – Przemysław Czarnek.

Nowa ustawa wiele zmieni!

Jak się okazuje, zapoczątkowanie wprowadzenia rozporządzenia miało miejsce w chwili, kiedy prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją ustawy covidowej. Ustawa ta regulowała także wysokości rezerwy subwencji oświatowej.

Warto zaznaczyć, że ze zmian, które wprowadza ustawa opublikowana wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw skorzysta nawet 3,4 miliona uczniów. Nie da się jednak ukryć, że zmiany te dotkną także nauczycieli. Dydaktycy będą bowiem zobowiązani do wprowadzenia zmian w dotychczasowych planach zajęć. Chodzi tutaj o zajęcia wspomagające, które mają zostać wprowadzone w szkołach na terenie całego kraju.

Z zajęć skorzysta wiele osób!

Co więcej, rezerwa oświatowa została zwiększona o 187 milionów złotych. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona dla dydaktyków, którzy podejmą się prowadzenia zajęć wspomagających. Dodatkowe lekcje, które mają pomóc uczniom będą wprowadzone w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Zajęcia wspomagające będą mogły odbywać się tylko w trybie stacjonarnym, a ich zadaniem będzie utrwalenie oraz uzupełnienie wiadomości, które były przekazywane podczas zajęć zdalnych, tak aby uczniowie nie bali się, że coś umknie ich uwadze.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PUBLIKACJA ZDJĘĆ EWY KOPACZ PO WIELU LATACH OD WYDARZEŃ ZE SMOLEŃSKA MOGŁA MIEĆ ZUPEŁNIE INNY CEL? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ PUŁKOWNIK SEVERSKI

O tym się mówi na świecie: TO WIELKA GRATKA DLA FANÓW SERIALU "PRZYJACIELE!" SERIAL WRÓCIŁ NA EKRANY PO PRAWIE 30 LATACH! JAK DZIŚ WYGLĄDAJĄ ZNANE GWIAZDY

Z życia gwiazd: WCZORAJ MIAŁA MIEJSCE OFICJALNA PREMIERA FILMU "DRUGA POŁOWA"! AKTORKI I AKTORZY ZAPOZOWALI DLA MEDIÓW