W mediach pojawiły się nowe doniesienia na temat szczepień na koronawirusa. Wielu Polaków jest już po podaniu pierwszej dawki, jednak część osób świadomie nie zamierza się szczepić.

Rząd zauważa, że jest to spory problem – do uzyskania odporności zbiorowej potrzebne jest wyszczepienie zdecydowanej większości społeczeństwa. I choć doradca premiera uważa, że nie można zmuszać Polaków do szczepionek, to widzi szansę we wprowadzeniu takich środków, które sprawią, że większość obywateli przyjmie je dobrowolnie.

Szczepionka na COVID-19. Źródło: Youtube naTemat.pl
Szczepionka na COVID-19. Źródło: Youtube naTemat.pl

Niezaszczepionych Polaków będzie obowiązywać godzina policyjna?

Portal Lelum podaje, że główny lekarz do spraw COVID-19 w województwie zachodniopomorskim oraz doradca premiera ds. pandemii, Miłosz Parczewski, ma pomysł, jak skłonić Polaków do zaszczepienia się.

Zauważa, że takie osoby nie powinny zarażać innych. Właśnie dlatego proponuje nowe rozwiązanie – wprowadzenie godziny policyjnej oraz ograniczeń w przemieszczaniu dla osób niezaszczepionych.

Czy nowe pomysły wejdą w życie? Raczej małe szanse. Niedawno pojawił się także pomysł, by ci, którzy nie chcą zaszczepić się na koronawirusa, z własnej kieszeni płacili za leczenie, gdy się zarażą.

Szczepionka na COVID-19. Źródło: Youtube naTemat.pl
Szczepionka na COVID-19. Źródło: Youtube naTemat.pl

Adam Niedzielski szybko jednak poinformował, że jest to „absolutnie nieakceptowalne”, a od pomocy jest system leczenia publicznego; uznał, że leczenie to rola państwa.

Minister zdrowia poinformował, że niedługo szczepienia będą mogli przyjąć 16- i 17-latkowie, którzy otrzymają zgodę rodziców. Twierdzi również, że „przekonywanie do szczepień” jest sprawdzoną i skuteczną metodą.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: LECH WAŁĘSA WYZNAŁ PRAWDĘ NA TEMAT SWOICH ZAROBKÓW. ILE NAPRAWDĘ PIENIĘDZY MA NA KONCIE BYŁY PREZYDENT? JEGO SYTUACJA NIE NAPAWA OPTYMIZMEM

O tym się mówi w Polsce: POLACY MAJĄ SZANSĘ NA WIĘKSZE PIENIĄDZE. JUŻ ZA KILKA DNI RZĄD PRZEDSTAWI NOWĄ ODSŁONĘ POPULARNEGO ŚWIADCZENIA. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: CZY TO KONIEC MAŁŻEŃSTWA KSIĘCIA HARRY’EGO I MEGHAN MARKLE? ZASKAKUJĄCE SŁOWA Z UST BLISKIEJ OSOBY. JEJ PRZEPOWIEDNIE JAK DOTYCHCZAS SIĘ SPRAWDZAŁY

Z życia gwiazd: TESTAMENT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MOCNO ZASKAKUJE. SYN ARTYSTY WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ