Maj jest miesiącem pierwszych komunii świętych. W 2020 roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju uroczystości zostały przełożone, jednak tym razem w wielu parafiach komunie odbędą się zgodnie z planem.

W większości przypadków z organizacją pierwszych komunii wiążą się także imprezy okolicznościowe dla najbliższych. To ważny czas nie tylko dla dzieci, ale i ich rodzin.

Pierwsza Komunia/Youtube @Jerzy Skuza
Pierwsza Komunia/Youtube @Jerzy Skuza

Pierwsza komunia na stadionie?

Portal Goniec donosi, że pierwszą komunię można zorganizować… na stadionie. Okazuje się bowiem, że jeden z klubów postanowił udostępnić stadion do tego typu celów.

Stadion Górnika Zabrze może stać się miejscem organizacji komunii, wesela albo innej większej imprezy. Okazuje się, że znalazło się sporo chętnych – pojawiły się już pierwsze rezerwacje.

Póki co imprezy można organizować na zewnątrz, obowiązuje limit 25 gości i reżim sanitarny. Od 29 maja rząd zezwoli na organizację imprez okolicznościowych, w których będzie mogło wziąć udział do 50 gości, również wewnątrz budynków. Do limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione, gospodarze i ich domownicy.

Komunia Święta/Youtube @St. Bernadette Catholic Church - Port St. Lucie, FL
Komunia Święta/Youtube @St. Bernadette Catholic Church - Port St. Lucie, FL

Dzięki złagodzeniu obostrzeń rodzice, którzy planowali zorganizować dzieciom komunię, otrzymali tę możliwość; mogą oni liczyć także na lokale gastronomiczne, które od 15 maja otworzą zewnętrzne ogródki.

Stadion Górnika Zabrze również może posłużyć jako miejsce organizacji imprez. Już teraz zarezerwowano pierwsze terminy – nie tylko na ten, ale i na przyszły sezon.

Komunie będą organizowane w klubie biznesowym, lożach albo salach konferencyjnych.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: AGATA DUDA MA PROBLEMY ZDROWOTNE? POJAWIŁY SIĘ POGŁOSKI, ŻE NIE MOŻE CHODZIĆ. WYSZŁO NA JAW, CO NAPRAWDĘ DOLEGA PIERWSZEJ DAMIE. TO EFEKT WYPADKU

O tym się mówi w Polsce: CZTERNASTA EMERYTURA NIE TRAFI DO WSZYSTKICH SENIORÓW? NAJNOWSZE INFORMACJE O DODATKOWYM ŚWIADCZENIU EMERYTALNYM. PIENIĄDZE EMERYCI DOSTANĄ TYLKO RAZ

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA HISTORIA 26-LATKI PORUSZYŁA INTERNAUTÓW. TO NIEPRAWDOPODOBNE, CO MATKA JEST W STANIE ZROBIĆ DLA SWOJEGO DZIECKA

Z życia gwiazd: TERESA LIPOWSKA PRZERWAŁA MILCZENIE NA TEMAT SWOJEGO STANU. AKTORKA PRZEKONUJE, ŻE NIE JEST Z NIĄ DOBRZE. PRZYKRE WIEŚCI O GWIEŹDZIE „M JAK MIŁOŚĆ”