Zbliża się termin wypłaty kolejnego świadczenia przyznanego emerytom. I choć większość seniorów cieszy się z tego faktu, są również tacy, którzy zastanawiają się, czy ten dodatek będzie wypłacany cyklicznie.

Jak się okazuje, rząd postanowił już uregulować tę kwestię. Znamy odpowiedź.

Czy czternasta emerytura będzie przyznawana co roku?

Super Express podzielił się swoimi ustaleniami z czytelnikami. Czternasta emerytura zostanie wypłacona osobom starszym już w listopadzie i będzie ona wynosiła 1022,30 zł dla osób, które otrzymają pełny dodatek.

ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Kutno
ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Kutno

Kto dostanie czternastkę w pełnej wysokości? Mogą na to liczyć emeryci, którzy otrzymują świadczenia niższe niż 2416 zł. W przypadku, gdy seniorzy dostają emerytury wynoszące ponad 2416 zł, lecz mniej niż 3438 zł, otrzymają niższy dodatek – panować będzie zasada „złotówka za złotówkę”.

Ci, którzy dostają ponad 3438 zł emerytury, nie mają co liczyć na czternastki, które mają być przeznaczone dla najuboższych seniorów. To jeszcze nie wszystko.

Okazuje się bowiem, że świadczenie to jest przyznawane jednorazowo – rząd nie planuje corocznego przyznawania czternastych emerytur. Na szczęście są również dobre wieści.

ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Kutno
ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Kutno

Choć w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2021-2024 nie ma czternastek, znajdują się tam trzynastki, które będą wypłacane nie tylko w tym roku, ale i każdym kolejnym.

Rząd szacuje, że wydatki na dodatkowe pieniądze dla seniorów do 2025 roku będą wynosić ok. 14 mld zł.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PUBLIKACJA ZDJĘĆ EWY KOPACZ PO WIELU LATACH OD WYDARZEŃ ZE SMOLEŃSKA MOGŁA MIEĆ ZUPEŁNIE INNY CEL? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ PUŁKOWNIK SEVERSKI

O tym się mówi w Polsce: POJAWIAJĄ SIĘ STANOWISKA W SPRAWIE NOMINACJI BEATY SZYDŁO DO NOWEJ FUNKCJI. BYLI WIĘŹNIOWIE OBOZU W AUSCHWITZ ZABRALI GŁOS W OBRONIE POLITYK

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA HISTORIA 26-LATKI PORUSZYŁA INTERNAUTÓW. TO NIEPRAWDOPODOBNE, CO MATKA JEST W STANIE ZROBIĆ DLA SWOJEGO DZIECKA

Z życia gwiazd: ANDRZEJ PIASECZNY WYJAŚNIŁ, DLACZEGO PRACOWAŁ DLA TELEWIZJI POLSKIEJ. ARTYSTA POWIEDZIAŁ JASNO, CZEMU NIE MÓWIŁ O SWOICH POGLĄDACH. PADŁY MOCNE SŁOWA