Do niebezpiecznego zjawiska doszło ostatnio we wschodniej części Polski. Nad miejscowością Tereszpol-Zygmunty przeszła trąba powietrzna.

Trąba powietrzna zniszczyła miasto we wschodniej Polsce

Trąba powietrzna/screen Pixabay
Trąba powietrzna/screen Pixabay

Trąba powietrzna to niezwykle niszczycielskie oraz niebezpieczne zjawisko meteorologiczne. Wystarczy krótki czas, by zniszczeniu uległo wszystko, co znajdzie się na jej drodze.

Choć większość z nas może myśleć, że jest to odległy problem, warto zwrócić uwagę, że trąby powietrzne występują także w Polsce – co ciekawe, dość regularnie. Jak podaje Interia, zdaniem specjalistów rocznie nad Polską przechodzą cztery trąby powietrzne.

Zjawisko to najczęściej można zaobserwować w ciepłych miesiącach. Jak dotychczas najsilniejsza trąba powietrzna przeszła nad Polską w 1931 roku – w pobliżu Lublina.

Trąba powietrzna, która przeszła nad miejscowością Tereszpol-Zygmunty zniszczyła kilka budynków. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły Polskę. Zniszczeniu uległo 7 budynków gospodarczych i trzy mieszkalne. Na miejscu pracuje 9 zastepow strazy pozarnej.

Jak informował portal "Życie": KOMUNIKAT MINISTRA ZDROWIA, ADAMA NIEDZIELSKIEGO BUDZI NADZIEJĘ. POLITYK ZAPOWIEDZIAŁ PLAN NA NAJBLIŻSZE DNI. CZY TO ZNAK, ŻE WRACAMY DO NORMALNOŚCI

Przypomnij sobie: TAKICH EMOCJI W PROGRAMIE “DANCE DANCE DANCE” JESZCZE NIE BYŁO. AGUSTIN EGURROLA PONOWNIE KRYTYKUJE ROKSANĘ WĘGIEL. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA MILIONÓW POLAKÓW. MINISTERSTWO ZDROWIA I NFZ ZAPOWIADAJĄ WZNOWIENIE WAŻNEJ DZIAŁALNOŚCI SZPITALI. POCZĄTEK JUŻ 4 MAJA