Nie od dziś wiadomo, że emeryci nie należą do zamożnej grupy społecznej. Dla co niektórych przeżycie „od pierwszego do pierwszego” stanowi spore wyzwanie, a głodowe świadczenia nie pozwalają nawet na wykupienie wszystkich leków.

Władze postanowiły wyjść naprzeciw osobom starszym. Wygląda na to, że seniorzy doczekają się specjalnych przywilejów. O czym mowa?

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Emeryci bez podatków

Super Express podaje, że już niebawem seniorzy będą otrzymywać więcej pieniędzy. Wszystko dlatego, że mają stać się grupą nieopodatkowaną. To jedno z założeń tzw. Nowego Ładu, czyli programu, który rząd pragnie zrealizować w nadziei na podniesienie jakości życia Polaków.

Wśród planowanych zmian jest m.in. zniesienie obowiązku odprowadzania podatku dochodowego dla osób, których świadczenia emerytalne wynoszą nie więcej niż 2500 zł brutto. To spora różnica – emeryci mogą dostać nawet o kilkaset złotych więcej!

Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz

Nowy Ład jest programem, który planowano przedstawić jeszcze w 2020 roku, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju przełożono jego publikację najpierw na marzec 2021, a teraz na maj. Póki co ważne osoby w szeregach partii rządzącej mówią, że wspomniane zwolnienie świadczeń z podatków jest „bardzo prawdopodobne”.

Źródło: se.pl
Źródło: se.pl

Jeden z polityków zdradził, że „jest tylko kwestia granicy, czy do 2,5 tysiąca złotych czy mniej”.

Seniorzy czekają na kolejne posunięcia władz i liczą na to, że nowe zasady zaczną obowiązywać już w maju. Gdyby osoby otrzymujące do 30 tys. zł rocznie nie musiały odprowadzać podatku dochodowego, mogłyby liczyć na więcej pieniędzy, a różnica ta byłaby odczuwalna.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KSIĄDZ PARAFII W POLSCE WYSZEDŁ Z KURIOZALNYM POMYSŁEM. WIELU PARAFIAN NIE DOWIERZA, ŻE MOŻNA NA TO WPAŚĆ W MAJU, A INNI POPIERAJĄ. TO NIE JEST ŻART

O tym się mówi w Polsce: KRYSTYNA PAWŁOWICZ NICZYM LWICA BRONI OJCA TADEUSZA RYDZYKA. BYŁA POSŁANKA PIS NIE ZOSTAWIA SUCHEJ NITKI NA PRZECIWNIKACH ZAKONNIKA. O CO POSZŁO

O tym się mówi na świecie: RODZINA ODZIEDZICZYŁA PO DZIADKU CAŁKIEM ZAMUROWANY GARAŻ. PRZEZ LATA NIKT NIE ZAGLĄDAŁ DO ŚRODKA. GDY BLISCY ZBURZYLI JEDNĄ ŚCIANĘ STANĘLI JAK WRYCI

Z życia gwiazd: AGNIESZKA RADWAŃSKA WYZNAŁA PRAWDĘ O DZIECKU. ZNANA TENISISTKA POTWIERDZIŁA KRĄŻĄCE OD DAWNA POGŁOSKI. FANI JĄ POPIERAJĄ I ZGADZAJĄ SIĘ Z DECYZJĄ