Nie da się ukryć, że Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej szokujących duchownych w naszym kraju. Zakonnik ma wierne grono zwolenników, jednak wiele osób podchodzi z dużym dystansem, szczególnie do biznesowej działalności duchownego. Tym razem Tadeusz Rydzyk znów zszokował swoją wypowiedzią.

Kontrowersyjne słowa zakonnika!

Serwis Goniec przekazał, że ostatnio Tadeusz Rydzyk zwrócił się o pomoc w finansowaniu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. To wywołało sporo kontrowersji!

Podczas ostatniego wywiadu, jakiego Tadeusz Rydzyk udzielił redakcji „Naszego Dziennika” duchowny zaznaczył, że media prowadzone przez niego nie są w żaden sposób wspierane przez polityków oraz sponsorów. Niestety, deklaracja ta budzi sporo kontrowersji, jeśli wziąć pod uwagę ostatnie dofinansowania, które zostały przekazane z wielu źródeł wprost na konta duchownego.

Niespodziewany apel

Jak ostatnio wskazał portal OKO.press, Tadeusz Rydzyk od początku 2015 roku otrzymał około 325 milionów złotych wprost z budżetu państwa. Pieniądze te miały zostać przekazane na różnorodne projekty, a zostały one zaczerpnięte z Ministerstwa Kultury oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o Gospodarki, a także z resortu sprawiedliwości.

Co jednak ciekawe, mimo iż Tadeusz Rydzyk zaznacza, że nie wszystkie jego inwestycje są w tak dobrej kondycji finansowej jak rozgłośnia radiowa. Podczas rozmowy z redakcją „Naszego Dziennika” zwrócił się bowiem o pomoc finansową na rzecz uczelni wyższej, którą prowadzi.

– Tylu mamy katolików, dobrych Polaków. Gdyby zechcieli przekazywać stały datek na naszą uczelnię, przeznaczać odpis podatkowy na dobry cel... Może czytelnicy „Naszego Dziennika” pomogliby znaleźć takich ludzi, powiedzieliby im o naszej uczelni? – powiedział duchowny.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZWARTA FALA KORONAWIRUSA JUŻ BLISKO? BĘDZIE JESZCZE JEDEN LOCKDOWN? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI NIE POZOSTAWIA WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi w Polsce: BLISCY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIERZĄ SIĘ Z WIELKIM ZAMIESZANIEM WOKÓŁ ARTYSTY. Z OKAZJI SKORZYSTALI OSZUŚCI. FANÓW PIOSENKARZA OSTRZEGA ANDRZEJ KOSMALA

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY ZŁOŻYŁ WIĄŻĄCĄ OBIETNICĘ WBREW WOLI MEGHAN? CZY SZYKUJE SIĘ ZATEM KOLEJNY SKANDAL W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Z życia gwiazd: ZNANY WOKALISTA PODZIELIŁ SIĘ Z FANAMI SWOIMI PRZEMYŚLENIAMI. ANDRZEJ PIASECZNY UWAŻA, ŻE CZEKAŁ Z TYM ZDECYDOWANIE ZA DŁUGO. O CO DOKŁADNIE CHODZI