Koronawirus mocno daje się we znaki, a eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie jest najgorszy moment. Obecnie znajdujemy się w środku trzeciej fali pandemii.

Przez ten czas w Polsce odnotowano dziesiątki trudnych przypadków, powikłań, a także zgonów. Najbliższe prognozy również nie napawają optymizmem. Są jednak historie takie jak ta – choć nie jest do końca szczęśliwa, to jednak może być światełkiem w tunelu.

Szpital. Źródło: Youtube TVP Info
Szpital. Źródło: Youtube TVP Info

Chora na COVID-19 wybudziła się ze śpiączki

Portal Fakt podał do wiadomości, że kobieta, która jeszcze przed rokiem chętnie podróżowała czy jeździła na rolkach, wreszcie wygrywa walkę z COVID-19. W jej przypadku pokonanie koronawirusa jest jak cud – nikt w to nie wierzył.

65-letnia Alina Abramczyk trafiła do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy w listopadzie 2020 roku. Przez cztery tygodnie była w stanie krytycznym, podłączona do respiratora, w śpiączce.

Jej pobyt w szpitalu trwał łącznie 48 dni. Lekarze nie liczyli, że uda się ją wyleczyć, ale wciąż walczyli o życie pacjentki. Rodzina pani Aliny nie mogła zobaczyć jej i wesprzeć ze względu na zakaz odwiedzin.

Córka chorej, Marta, przez cały czas modliła się za mamę. I udało się – pani Alina po czterech tygodniach wybudziła się ze śpiączki. Jak mówi, na początku nie była w stanie nawet poruszyć palcem i czuła się „jakby ważyła kilkaset kilogramów”, jak gdyby jej organizm był z ołowiu.

Szpital. Źródło: Youtube Uwaga! TVN
Szpital. Źródło: Youtube Uwaga! TVN

Pacjentka wyznaje, że wówczas „walczyła o każdy oddech”. Teraz jeździ na wózku i choć nie jest samodzielna, a poza opieką musi mieć zapewnioną także rehabilitację, to jednak jest dobrej myśli.

Pani Alina wyznaje, że obecnie może sama przejść maksymalnie kilka kroków i kosztuje ją to wiele wysiłku, jednak liczy na to, że pod wpływem rehabilitacji w końcu wróci do pełnej sprawności. A osoby bagatelizujące koronawirusa ostrzega – to nie przelewki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRZYSZTOF KRAWCZYK CZUJE SIĘ ZUPEŁNIE INACZEJ NIŻ MÓWIĄ MEDIA? ŻONA GWIAZDORA WYJAWIŁA PRAWDĘ O STANIE ZDROWIA MĘŻA. WIADOMO JUŻ, CO DOLEGA MUZYKOWI

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI MA PLANY WOBEC POLSKICH KOBIET? PREZES PIS ZDRADZIŁ WSZYSTKO NA WIZJI! DEKLARACJA POLITYKA NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI JEST PORUSZAJĄCA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZORIENTOWAŁA SIĘ, ŻE SZNUREK NA KLAMCE AUTA NIE ZNALAZŁ SIĘ TAM BEZ POWODU. JEJ PRZERAŻENIE OKAZAŁO SIĘ SŁUSZNE

Z życia gwiazd: MAGDA GESSLER POPEŁNIŁA WPADKĘ PODCZAS NAGRYWANIA „KUCHENNYCH REWOLUCJI”. TEGO W TELEWIZJI NIE ZOBACZYMY! W SIECI ZNALAZŁO SIĘ NAGRANIE Z TELEFONU