Pandemia koronawirusa ponownie przybiera na sile. Kolejna fala COVID-19 sprawia, że władze muszą posuwać się do coraz odważniejszych kroków i coraz trudniejszych decyzji.

Obostrzenia obowiązują już od niemal roku, co jakiś czas ulegają jedynie zmianom. Już niebawem podczas konferencji prasowej Polacy poznają kolejne wytyczne na następny rok.

To jednak nie wszystko – sprawa kościołów została uregulowana wcześniej. W specjalnym oświadczeniu Ministerstwa Zdrowia oraz Episkopatu dowiadujemy się, co ze świątyniami.

Kościół. Źródło: Youtube polskieradiousa
Kościół. Źródło: Youtube polskieradiousa

Co z kościołami?

Portal Pikio przypomina, że Polacy zastanawiali się nad tym, czy kościoły zostaną zamknięte na czas świąt wielkanocnych. Teraz wszystko jasne.

Dotychczas nie było wiadomo, jaka będzie decyzja. Teraz jednak wydano nowe oświadczenie.

Uznano, że najlepszą decyzją będzie… pozostawienie kościołów otwartych na Wielkanoc.

Decyzja ta, choć uzasadniona, może budzić dyskusje. Wszystko za sprawą faktu, z jakim wzrostem zarażeń boryka się ostatnio Polska.

Ale to jeszcze nie wszystko – Ministerstwo Zdrowia wystosowało apel do duchownych, by przestrzegać obostrzeń.

Niedziela Palmowa. Źródło: YouTube
Niedziela Palmowa. Źródło: YouTube
Niedziela Palmowa. Źródło: YouTube

Decyzja MZ jest już jasna. Wiadomo, że od teraz księża mają bezwzględnie stosować się do obostrzeń i pilnować limitów wiernych w Kościele.

Episkopat po konferencji może odetchnąć z ulgą – świątynie pozostaną otwarte, a wierni będą mogli uczestniczyć w mszach osobiście.

Biskup Artur Miziński oraz minister zdrowia Adam Niedzielski wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie.

I choć decyzja ta jest bardzo dyskusyjna, to jednak wielu Polaków z pewnością ucieszy się z faktu, że wciąż nie zamknięto kościołów.

Lecz nie wszystkim podoba się takie rozwiązanie – zdaniem naukowców w kościołach można zarazić się równie łatwo, co w innych miejscach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MIŁOŚNICY SPANIA NIE BĘDĄ ZADOWOLENI Z TEJ WIADOMOŚCI! NIEBAWEM POŚPIMY BOWIEM O GODZINĘ KRÓCEJ. KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI

O tym się mówi w Polsce: TO JUŻ NIEMAL PEWNE. MOŻEMY ZAPOMNIEĆ O RODZINNYCH ŚWIĘTACH! INFORMACJE NA TEN TEMAT PRZEKAZAŁ RZECZNIK MINISTERSTWA ZDROWIA

O tym się mówi na świecie: WZRUSZAJĄCE CHWILE W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. DZIECI KSIĘŻNEJ KATE I KSIĘCIA WILLIAMA PRZYGOTOWAŁY PREZENT DLA KSIĘŻNEJ DIANY

Z życia gwiazd: NIEZRĘCZNY MOMENT W PROGRAMIE KUBY WOJEWÓDZKIEGO. PIOTR KRAŚKO DOSADNIE ODPOWIEDZIAŁ NA ZADANE PYTANIE, ZAPADŁA CISZA. POSZŁO O KAMILA DURCZOKA