W sobotę 13 marca odbył się pogrzeb znanego dziennikarza Piotra Świąca. 54-letni mężczyzna zginął w wypadku samochodowym wieczorem 5 marca na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach.

Dziennikarz i drugi 23 –letni kierowca zderzyli się czołowo. Żadnego z nich nie udało się uratować. Jako pierwsi informację przekazali koledzy redakcyjni Piotra Świąca z TVP3.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.” – można było usłyszeć w podanej informacji.

Wzruszający pogrzeb

W ostatnim pożegnaniu dziennikarza, które miało miejsce w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku wzięła udział rodzina, w tym rodzice i siostra Małgorzata, przyjaciele, politycy oraz sympatycy jego pracy i media.

Podczas uroczystości pogrzebowych, wojewoda pomorski przyznał pośmiertnie odznaczenie za swoje zasługi za rzetelne dziennikarstwo i pracę na rzecz społeczeństwa. Dariusz Drelich wręczył order matce dziennikarza Barbarze Świąc.

Piotr Świąc / YouTube: Dorian194
Piotr Świąc / YouTube: Dorian194
Piotr Świąc / YouTube: Dorian194

Urna z prochami została po mszy złożona na w krótkiej uroczystości na Cmentarzu Srebrzysko.

To też może cię zainteresować: Popularna sieć handlowa znika z Polski! Kto ją zastąpi? Do hipermarketów i mniejszych sklepów wejdzie inny handlowy gigant. Przejęcie oficjalne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularna para w końcu skomentowała doniesienia o zerwaniu zaręczyn. Jennifer Lopez i Alex Rodriguez wydali oświadczenie. Co z ich związkiem?

O tym się mówi: Edward Miszczak w imieniu TVN odpowiada na zarzuty Jacka Kurskiego o wyniki tegorocznych Telekamer. Co powiedział

Portal „zycie.news” pisał również o: Rafał Brzozowski pokazał, jak wygląda jego mieszkanie. Gwiazdor TVP stworzył w swoim domu prawdziwy azyl. Wielkie wrażenie robi salon z pianinem