Jajka to bardzo popularne produkty, które nie tylko bezpośrednio spożywamy w różnych formach (sadzone, gotowane, w koszulkach, na miękko i twardo…), ale także dodajemy do potraw, np. sałatek, do ciast, naleśników i omletów, a także jako część panierki do np. kotletów.

Jajka przechowujemy w lodówce. Zazwyczaj na specjalnej półce umieszczonej na drzwiczkach. Niestety jest to powazny blad!

Jesienią jajka będą dużo droższe/screen Pixabay
Jesienią jajka będą dużo droższe/screen Pixabay
Jesienią jajka będą dużo droższe/screen Pixabay

Dlaczego nie wolno trzymać jajek na drzwiczkach lodówki?

Producenci lodówek umieszczają na drzwiczkach specjalne półki przeznaczone do trzymania jajek. Okazuje się jednak, że jest to błąd, który może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji!

Przechowywanie jajek w specjalnych koszyczkach to najgorsze miejsce jakie można wybrać. Wszystko dlatego, że znajdujące się na drzwiach lodówki półki narażone są na często zmianę temperatury. Otwieranie i zamykanie lodówki odbija się negatywnie na produktach. Jajka powinny być przechowywane w stałej temperaturze, najlepiej około 4-5 stopni. Najlepsze stałe warunki dla jajek są na środkowej półce w lodówce. Aby jajka nie stykały się z innymi produktami znajdującymi się w centralnej części lodówki należy trzymać je w pojemniku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MACIEJ DOWBOR I JOANNA KORONIEWSKA ZDRADZAJĄ KULISY SWOJEGO ZWIĄZKU. ZDJĘCIE Z ICH PIERWSZEJ RANDKI OKAZAŁO SIĘ PRAWDZIWYM HITEM

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA II MIESZKA W IŚCIE KRÓLEWSKIM OTOCZENIU. JEJ POSIADŁOŚĆ ROBI OGROMNE WRAŻENIE. JAK WYGLĄDA ZAMEK WINDSOR