Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina do kiedy będzie można skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Do kiedy można z niego korzystać?

Nieznana choroba u dzieci/screen Youtube @Lee Health
Nieznana choroba u dzieci/screen Youtube @Lee Health

Wielu polskich rodziców zmuszonych jest do pozostania w domu przy swoich pociechach. Prawnie należy im się zatem zasiłek. Na jaką pomoc rządu mogą liczyć?

Okazuje się, że z zasiłku mogą korzystać rodzice dzieci, które nie ukończyły 16 rok życia, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, rodzicom dzieci do 18 r.ż.. które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności a także rodzicom dzieci do 24 roku życia, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Ponadto, co ważne, z zasiłku mogą skorzystać także rodzice dzieci pełnoletnich, niepełnosprawnych, które wymagają opieki specjalistycznej. Mogą z niego skorzystać wówczas, gdy placówka, do której uczęszcza dziecko została zamknięta.

Wysokość zasiłku opiekuńczego jest równa 80 procentom wynagrodzenia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o tym, że można skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 lutego 2021 roku.

Dziecko
Dziecko
Dziecko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MACIEJ DOWBOR I JOANNA KORONIEWSKA ZDRADZAJĄ KULISY SWOJEGO ZWIĄZKU. ZDJĘCIE Z ICH PIERWSZEJ RANDKI OKAZAŁO SIĘ PRAWDZIWYM HITEM

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA II MIESZKA W IŚCIE KRÓLEWSKIM OTOCZENIU. JEJ POSIADŁOŚĆ ROBI OGROMNE WRAŻENIE. JAK WYGLĄDA ZAMEK WINDSOR

Z życia gwiazd: NIE WSZYSTKIM DO UDANEGO ZWIĄZKU POTRZEBNY JEST ŚLUB. KTÓRE PARY POLSKIEGO SHOW-BIZNESU JESZCZE NIE ZDECYDOWAŁY SIĘ NA TEN KROK