Polacy przywykli już do tego, że dwa razy do roku trzeba pamiętać o zmianie czasu – na letni lub zimowy. To samo czeka nas zresztą w 2021 roku – już niebawem będziemy musieli pamiętać o przestawieniu zegarków.

Kiedy trzeba przestawić zegarki z czasu zimowego na letni?

Portal o2 przypomina, że czas zimowy w Polsce zaczął obowiązywać na koniec października 2020 roku. Już niebawem trzeba będzie pamiętać o zmianie czasu na letni.

Zmiana czasu. Źródło: Youtube LambertTV
Zmiana czasu. Źródło: Youtube LambertTV

Przed zimą zegarki cofaliśmy o godzinę, a więc „zyskaliśmy” godzinę w ciągu doby. Teraz jednak ponownie ją „stracimy” – przy zmianie na czas letni przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00. Kiedy to nastąpi?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, choć pogoda za oknem zdaje się o tym nie pamiętać. Jednak już niebawem zima skończy się, a na dworze będzie coraz cieplej. Nadejście wiosny wiąże się z wydłużającymi się dniami oraz koniecznością przestawienia zegarków.

W tym roku zegarki przestawimy w ostatni weekend marca, w nocy z soboty na niedzielę – zmiana czasu na letni nastąpi więc z 27 na 28 marca.

Zmiana czasu. Źródło: Youtube U2beBusters
Zmiana czasu. Źródło: Youtube U2beBusters

Tej nocy będziemy musieli zmienić godzinę z 2:00 na 3:00. Takie przesunięcie wskazówek zegara oznacza „oddanie” dodatkowej godziny, którą zyskaliśmy, zmieniając czas na zimowy.

Czas letni będzie nam towarzyszył aż do jesieni – zmienimy go na zimowy w 2021 roku dopiero w nocy z 30 na 31 października.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MACIEJ DOWBOR I JOANNA KORONIEWSKA ZDRADZAJĄ KULISY SWOJEGO ZWIĄZKU. ZDJĘCIE Z ICH PIERWSZEJ RANDKI OKAZAŁO SIĘ PRAWDZIWYM HITEM

O tym się mówi w Polsce: NIE BĘDZIE WIĘCEJ TELEPORAD? OGROMNE ZMIANY. CZY LEKARZE ZNÓW ZACZNĄ OSOBIŚCIE PRZYJMOWAĆ WSZYSTKICH PACJENTÓW

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA II MIESZKA W IŚCIE KRÓLEWSKIM OTOCZENIU. JEJ POSIADŁOŚĆ ROBI OGROMNE WRAŻENIE. JAK WYGLĄDA ZAMEK WINDSOR

Z życia gwiazd: NIE WSZYSTKIM DO UDANEGO ZWIĄZKU POTRZEBNY JEST ŚLUB. KTÓRE PARY POLSKIEGO SHOW-BIZNESU JESZCZE NIE ZDECYDOWAŁY SIĘ NA TEN KROK