Nikt nie spodziewał się takich komunikatów. Tymczasem minister zdrowia wyjaśnił, jak obecnie wygląda sprawa ze zniesieniem obostrzeń. Czy jest na co liczyć? Czy są szanse, że nastąpi to już niebawem?

Adam Niedzielski na temat zniesienia obostrzeń

Portal Pikio zwraca uwagę na jedną z ostatnich wypowiedzi ministra zdrowia, w której ustosunkował się do obowiązujących obostrzeń. Co takiego powiedział?

Adam Niedzielski/ YouTube @Onet News
Adam Niedzielski/ YouTube @Onet News

Obowiązujące od kilku miesięcy zasady są uciążliwe dla wielu Polaków i mocno dotykają część przedsiębiorców oraz pracowników. Rząd cały czas utrzymuje, że wypracowywane są odpowiednie rozwiązania mające na celu pomoc najbardziej poszkodowanym.

Teraz sam minister zdrowia postanowił zabrać głos w sprawie obostrzeń i ich ewentualnego poluzowania. Adam Niedzielski ujawnił, że obecne obostrzenia potrwają do 14 lutego. Co będzie później? Wszystko zależy od liczby zarażeń, sytuacji polskiej służby zdrowia oraz rozwoju wydarzeń także poza granicami kraju.

Minister twierdzi jednak, że w tej chwili Polska daje sobie radę w walce z pandemią. Jego zdaniem „sytuacja jest stabilna”. Jednak Polacy niepokoją się, co z przedsiębiorcami, których branże pozostają zamknięte.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Rzeczpospolita TV
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Rzeczpospolita TV

Adam Niedzielski ujawnił, że jeśli dojdzie do odmrożenia części zamkniętych branży, to będzie to prawdopodobnie regionalne – zależne od sytuacji w danym województwie. Dodaje również, że aż 70% powiatów należy wciąż do strefy czerwonej, jednak gdyby wziąć pod uwagę województwa – spora część znalazłaby się w żółtej strefie, zaś te położone na południu już w zielonej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ŁAZIENKA JURKA OWSIAKA KRYJE NIEZWYKŁY SEKRET. JAK WYGLĄDA DOM PREZESA FUNDACJI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

O tym się mówi w Polsce: KSIĄDZ ZWYZYWAŁ I PRZEGONIŁ KOBIETĘ SPOD KOŚCIOŁA. WSZYSTKO PRZEZ CEL, NA KTÓRY ZBIERAŁA. PADŁY OBURZAJĄCE SŁOWA, CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi na świecie: IKEA POSTANOWIŁA WYCOFAĆ ZE SWOJEJ OFERTY JEDEN Z PODSTAWOWYCH PRODUKTÓW. JESZCZE W TYM ROKU ZNIKNIE Z PÓŁEK. O CZYM MOWA

Z życia gwiazd: TA WESELNA KREACJA JEDNEJ Z CELEBRYTEK ZOSTAŁA UZNANA ZA OGROMNY AFRONT DLA PANNY MŁODEJ. IZABELA JANACHOWSKA SKOMENTOWAŁA W KOŃCU GŁOŚNĄ AFERĘ