IKEA postanowiła wycofać ze swojej oferty jeden z podstawowych produktów. Tym samym wypowiedziała wojnę bateriom alkaicznym. Już od października siec pozbędzie się ich ze swojej oferty. Wszystko dla dobra środowiska.

IKEA wycofuje baterie alkaiczne z oferty

IKEA Alkalisk baterie alkaiczne/Youtube
IKEA Alkalisk baterie alkaiczne/Youtube

Żółte baterie alkaiczne, które zna niemalże każdy już od października bieżącego roku przestaną być dostępne w ofercie sklepu. Baterie alkaiczne stanowią prawdziwe zagrożenie dla środowiska. Ich przetwarzanie powinno odbywać się wedle ścisłych zasad. Niestety nie wszyscy potrafią zrozumieć powagę sytuacji i nie wrzucają baterii do specjalnie przygotowanych pojemników, a do zwykłego kosza na odpady.

IKEA postanowiła zwiększyć świadomość swoich klientów i wycofać baterie jednorazowe z oferty. Bedą to ogromne straty dla sieci. Jak wiadomo baterie alkaiczne stanowią źródło zasilania dla wielu urządzeń chociażby w naszym gospodarstwie domowym. To właśnie na tak zwane „paluszki” działają piloty w telewizorach czy latarki oraz zabawki naszych pociech.

Jak czytamy na Biznes Info, które powołało się na wyliczenia Jowity Pasturczyk, Brand Activation Manager w Energizer Central Europe, w każdym Polskim domu znajduje się zwykle “około 10 urządzeń zasilanych energią przenośną, które wymagają najczęściej od dwóch do czterech baterii”.

Jak zapowiedziała IKEA Alkalisk, czyli jednorazowe alkaiczne baterie, do października 2021 roku zostaną wycofane ze sprzedaży. Zamiast nich IKEA wprowadzi własną markę akumulatorów Ladda.

IKEA Alkalisk baterie alkaiczne/Youtube
IKEA Alkalisk baterie alkaiczne/Youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KATARZYNA ZIELIŃSKA WYKAZAŁA SIĘ POCZUCIEM HUMORU I PORÓWNAŁA SIĘ DO LEGENDARNEJ SARAH JESSICA PARKER. CO TAKIEGO POKAZAŁA AKTORKA NA ZDJĘCIACH

Z życia gwiazd: TA WESELNA KREACJA JEDNEJ Z CELEBRYTEK ZOSTAŁA UZNANA ZA OGROMNY AFRONT DLA PANNY MŁODEJ. IZABELA JANACHOWSKA SKOMENTOWAŁA W KOŃCU GŁOŚNĄ AFERĘ