Jurek Owsiak oraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jest założycielem i prezesem, są słynne w całej Polsce. Choć można mieć o nim różne zdanie, jednemu nie da się zaprzeczyć – mężczyzna wkłada całe swoje serce w zebranie środków dla potrzebujących.

Dzięki niemu i WOŚP do kolejnych szpitali trafia specjalistyczny sprzęt czy karetki, które często ratują zdrowie i życie potrzebujących. Niemalże co roku po Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pada rekord. Swoją cegiełkę dołożyła również para prezydencka. Co przeznaczyli na aukcję WOŚP?

Para prezydencka przeznaczyła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowy przedmiot

Fundacja Owsiaka ma za zadanie nie tylko pomagać chorym w dojściu do zdrowia, ale również promować profilaktykę zdrowotną. Zebrane środki pozwalają jej na te działania.

Tegoroczny Finał zostanie zorganizowany 31 stycznia 2021 roku. Celem wielkiej zbiórki WOŚP jest przeznaczenie końcowej kwoty na diagnostykę głowy, laryngologię i otolaryngologię.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  YouTube @ KręciołaTV
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. YouTube @ KręciołaTV

Pandemia zmieniła charakter WOŚP – w tym roku zbiórka trwa internetowo, głównie w mediach społecznościowych. Organizowane są także coroczne aukcje na Allegro, gdzie akcję wsparł również prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Czy dzięki nim w tym roku jest szansa na pobicie rekordu?

Para prezydencka przeznaczyła na aukcję WOŚP swoje wieczne pióra sygnowane podpisem prezydenta Andrzeja Dudy oraz pierwszej damy pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Prezydent Andrzej Duda/ YouTube @TVP Info
Prezydent Andrzej Duda/ YouTube @TVP Info

Ponadto do piór dołączona jest również specjalna dedykacja: „z serdecznymi podziękowaniami za wsparcie laryngologii dziecięcej w ramach aukcji WOŚP”, którą na końcu podpisał prezydent Andrzej Duda oraz jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO